Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Akreditace, certifikace a partnerství

LIGS University je kvalitní mezinárodní americká univerzita, která intenzivně pracuje na svém rozvoji. Splňuje všechny náležitosti a dodržuje zákony Spojených států amerických i státu Havaj. Je držitelem nejvyššího stupně mezinárodní akreditace ASIC Premier University, člena CHEA International Quality Group. Dále je členem mnoha organizací a asociací a pracuje na získávání dalších akreditací. Výpis z havajského obchodního rejstříku a další právní dokumenty naleznete zde.

LIGS University požádala o udělení statusu „způsobilosti“ od akreditační asociace WASC Senior College and University Commission (WSCUC). Akreditační asociace WSCUC přezkoumala žádost a usoudila, že LIGS University je oprávněna pokračovat v žádosti o udělení počáteční akreditace. Status „způsobilosti“ není oficiálním statusem WSCUC ani nezaručuje případnou akreditaci. Je to předběžné zjištění, že instituce je potenciálně akreditovatelná a může pokračovat v hodnotícím procese pro získání počáteční akreditace u WSCUC. První návštěva pro dosažení počáteční akreditace musí proběhnout do pěti let od udělení statusu „způsobilosti“. Otázky týkající se statusu způsobilosti mohou být adresovány instituci nebo WSCUC na adrese www.wascsenior.org nebo na 510-748-9001.

 

LIGS University je držitelem mezinárodní akreditace Accreditation Service for International Schools, Colleges and Universities (ASIC) a díky splnění mnoha kritérií kvality a používaným vzdělávacím postupům a přístupu ke studentům získala status ASIC Premier University. ASIC je uznávaná britská akreditační autorita pro UK Visas and Immigration (UKVI), je jedna z mezinárodních akreditačních asociací  zařazených na seznamu Council for Higher Education Accreditation (CHEA) v USA a je členem CHEA International Quality Group (CIQG).  Dále je členem British Quality Foundation (BQF), European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA), Global Universities in Distance Education Association (GUIDE), The Association of International Education Administrators (AIEA) a European Distance and E-Learning Network (EDEN).

Certifikát akreditace ASIC Premier University pro LIGS University. 

LIGS University v seznamu ASIC International Accredited Colleges Directory


Získání tzv. národní či regionální akreditace v USA není povinné. LIGS University je regulovaná zákonem státu Havaj číslo 446E.

Z důvodu odlišností amerického a evropského vzdělávacího systému a v souladu s požadavky zákonů státu Hawaii je uváděná informace důležitá především pro studenty ze Spojených států, a to, že LIGS University není akreditována akreditační agenturou uznávanou Ministerstvem školství USA. (Poznámka:  ve Spojených Státech požaduje mnoho licenčních autorit pro uznání způsobilosti pro udělení licence akreditované tituly. V některých případech mohou akreditované vysoké školy neakceptovat předměty a vzdělání získané na neakreditovaných vysokých školách a někteří zaměstnavatelé mohou vyžadovat státem akreditovaný titul pro uznání způsobilosti pro zaměstnání.)

Jsme rádi, že na LIGS University studují studenti z několika desítek zemí světa, včetně USA, což potvrzuje vysokou kvalitu, vynikající přístup a servis pro studenty, ověřený mezinárodní akreditací ASIC Premier University.

Partnerství a členství

Quality International Study Abroad Network (QISAN)

LIGS University je insitucionálním členem Quality International Study Abroad Network (QISAN).

Jednotliví členové QISAN prokazují odbornou a etickou praxi při přijímání studentů a při poskytování vysoce kvalitních a relevantních studijních programů. Členové QISAN také musí prokázat péči a podporu pro studenty, stejně jako přísný kodex studijních postupů. Více informací o QISAN naleznete na www.qisan.com.

Association for Educational Communications and Technology
Asociace pro vzdělávání a technologie (AECT) je profesní sdružení tisíců pedagogů a dalších, jejichž aktivity jsou zaměřeny na zlepšení výuky prostřednictvím technologie. AECT je významnou organizací pro ty, kteří se aktivně podílejí na návrzích a implementacích inovativních řešení a nových přístupů k výuce a vzdělávání. AECT je nejstarší profesionální organizací svého druhu a neustále si udržuje postavení v této oblasti. Více informací o AECT se můžete dozvědět na www.aect.org.

CCF Consulting s.r.o.

Při realizaci programů spolupracuje LIGS University se společností CCF Consulting, jejíž jednatel Ing. Zdeněk Maryško, MBA je smluvním trenérem mezinárodní manažerské školy GUSTAV KÄSER TRAINING INTERNATIONAL, která již více než 40 let působí po celém světě v oblasti manažerských, prodejních a dalších tréninků. Více informací naleznete na www.ccfconsulting.cz.

Česká andragogická společnost (ČAS)

ČAS je sdružení odborníků a vědeckých pracovníků, kteří se zabývají teorií a praxí vzdělávání dospělých. Z aktivit sdružení lze zmínit vydávání vlastní knižní edice „Česká a slovenská andragogika“, pořádání pravidelných jarních a zimních cyklů přednášek a realizaci vzdělávacích akcí, například rekvalifikačního vzdělávacího programu Mediátor. V současné době řeší ČAS evropský projekt Grundtvig – Education and Culture Lifelong Learning Programme a je odborným garantem projektu Vzdělávání lektorů a Lektor v dalším profesním vzdělávání dospělých, které jsou realizovány v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v několika krajích ČR. Více informací naleznete na www.andragogika.info.

Diners Club CS, s.r.o.

Vydavatel prestižních platebních karet. Díky uzavřenému partnerství s českým zastoupením nadnárodní společnosti získávají studenti LIGS University platební kartu Diners Club Pure+ se všemi jejími výhodami za zvýhodněných podmínek. Více informací naleznete na www.dinersclub.cz.

GUSTAV KÄSER TRAINING INTERNATIONAL s.r.o.

Mezinárodní manažerská škola, která téměř 50 let působí po celém světě v oblasti manažerských, prodejních a dalších tréninků. V České republice působí 20 let. Více informací naleznete na www.gustavkaeser.com.

The Chamber of Commerce Hawaii

Havajská obchodní komora má za svůj cíl obchodní zájmy a růst podnikatelské aktivity na území státu Hawaii. Poskytuje obchodní školení a tréninky, také pomáhá podnikatelům s vyhledáváním networkingových a marketingových příležitostí. Její misí je neustálé zlepšování podnikatelské sféry s cílem hospodářského růstu. Havajská hospodářská komora je centrem pro podnikání na Hawaii s dlouholetou tradicí, na trhu působí již více než 160 let. Pro více informací navštivte stránky www.cochawaii.org.

Channel Crossings s.r.o.

Společnost Channel Crossings působí na trhu od roku 1993 a patří mezi největší české jazykové agentury. Svým klientům poskytuje služby v oblasti jazykového vzdělávání pro firmy i veřejnost včetně přípravy na mezinárodní jazykové zkoušky, jazykový audit, e-learning a odborné kurzy. Dále nabízí překlady a tlumočení a širokou nabídku zahraničních jazykových kurzů na míru (včetně manažerských). Více informací naleznete na www.chc.cz.

Intercultural Communications College

Intercultural Communications College poskytuje od roku 1991 výuku cizích jazyků pro studenty z celého světa. ICC nabízí celou škálu různých programů: komunikace v angličtině, angličtina pro podnikání a business TOEIC, přípravné kurzy pro Cambridgskou zkoušku z jazyka, CELTA vzdělávání učitelů a jiné. Více informací o ICC se dozvíte na webových stránkách www.icchawaii.edu nebo na Facebooku.

 Keystone Academic Solutions - Masterstudies 

Masterstudies pomáhá univerzitám a studentům najít se vzájemně online. Na stránkách Masterstudies můžete jednoduše najít až 30 tisíc studijních programů nabízených předními univerzitami a byznys školami ve více než 70 zemích světa. LIGS University je hrdá, že je součástí tohoto top výběru škol světa. Pro více informací navštivte www.masterstudies.com. 

Regie Radio Music (RRM)

RRM je v ČR největším mediálním a obchodním zastoupením pro prodej komerčního času nejsilnějších rádií v éteru i na internetu. Do portfolia Regie Radio Music patří Rádio Impuls, Frekvence 1, Evropa 2, dále BBC / ZET, Rádio Bonton, Rock Zone, Dance radio, ale taky internetové produkty zasahující různorodé cílové skupiny, např. Pigy.cz, Motomail, Koule.cz. RRM je součástí mediální skupiny Lagardère, která působí v mnoha zemích světa. LIGS University s RRM dlouhodobě spolupracují zejména v oblasti reklamy, marketingu a manažerského vzdělávání zaměstnanců RRM. RRM je tradičním mediálním partnerem ceny LIGS AWARDS, která každoročně oceňuje osobnosti věnující se oblasti rozvoje vzdělávání dospělých. Více informací naleznete na www.rrm.cz.

Přihlásit se do studenstské sekce