Rozhovor s držitelem stipendia Interactive Online MBA

10. 18. 2017

V LIGS University věříme, že vzdělání je jedním z největších darů, které lidé můžou získat, a proto jsme přesvědčeni o důležitosti pomoci těm studentům, kteří nejsou sami schopni svá studia finančně zajistit. Rozhodli jsme se tedy vybrat jednoho zájemce a nabídnout mu unikátní šanci obdržet stipendium LIGS University pro studium programu Interactive Online MBA. Držitelem stipendia se stal pan Philip Kisham Kitasho z Tanzanie.

Philip Kisham KitashoPhilipe, už za sebou máte půl roku studia. Jak to jde?

Moje zkušenost s LIGS University je zatím úžasná. Za relativně krátkou dobu jsem se už naučil a zažil spoustu věcí. Pořád vlastně teprve zjišťuji plný rozsah možností, které mi univerzita nabízí. Je to ale velmi příjemné místo ke studiu, na které se každý může spolehnout.

Předměty, které studuji, jsou výborné a velice si je užívám, především pak projektový management. Hloubka a podrobnost informací, které se učím, předčila mé očekávání. Je úžasné, kolik jsem se za takovou chvíli naučil, a jak moc mají tyto znalosti dopad na to, co dělám. Studium mi pomohlo si uvědomit, jak moc mají naučené věci dopad do mé praxe. To je podle mě asi nejlepší rys univerzity, tedy to, že nám představuje spoustu nových konceptů, které nám mění pohled na svět. Jednotlivé předměty jsou náročné, proto je nutné si dokázat efektivně zorganizovat čas.

Dá se předpokládat, že vzdělávání online formou je vhodnější pro ty, kterým v učení nejvíce pomáhá vizuální stránka, tedy čtení, studium grafů a psaní prací. Toto nejvíce vyhovuje i mě. Při studiu na LIGS University ale kromě toho existuje i alternativní způsoby studia, a to prostřednictvím sledování videí a webinářů.

Jaké předměty už máte za sebou? Bavily Vás?

Mám už splněny předměty Komunikace, Management, Human Resources, Marketing, Projektové řízení a Strategické řízení. Začínám pracovat i na zbytku předmětů, které snad dokončím co nejdříve.

Všechny předměty jsou velmi dobře strukturované a aplikovatelné do mé praxe, takže jsem si studium zatím velmi užíval. Získané znalosti mi okamžitě pomohly s realizací cílů mé společnosti. Předměty mě vybavily především znalostmi plánování, leadershipu, procesního řízení, marketingu, komunikačními dovednostmi a schopností vést výzkum.

Jak se Vám pracuje s tutory?

Tutoři mě velmi podporují a pomáhají mi, kdykoliv narazím na překážku. Na dotazy odpovídají rychle a se zájmem, takže je hodnotím velmi pozitivně.

Philip Kisham KitashoJaký máte názor na zkoušky a seminární práce?

Zkoušky a seminární práce nejsou snadné a studenti se musí snažit, aby získali vysoké skóre. Většina témat ale vychází z každodenních pracovních záležitostí, takže se dají poměrně snadno uchopit. Předměty, které jsem zatím absolvoval, jsou přímo aplikovatelné do mé práce.

Co myslíte, který z předmětů využijete v praxi nejvíc?

Myslím, že všechny předměty budou využitelné v mé kariéře, ale nejvíce asi projektové a procesní řízení, protože jsem získané poznatky měl už možnost uplatnit.

Chtěl byste něco říct potencionálním zájemcům o studium?

Studium online vyžaduje určitý závazek na straně studenta. Musí sám myslet na to, že je potřeba studovat, psát práce a skládat zkoušky. V případě potřeby je tu kontakt s tutorem, který nabídne svou pomoc nebo motivuje ke zlepšení výkonu.

Veškeré materiály jsou k dispozici nepřetržitě prostřednictvím moderního interaktivního vzdělávacího softwaru a elektronické knihovny. Díky tomuto způsobu výuky mám teď možnost získat univerzitní vzdělání. Proto doporučuji všem zájemcům: Udělejte první krok ke svému „studiu bez hranic“ na LIGS University již dnes!

Chci studovat!