E-zin

E-ZIN

Jazykový pobyt na Hawaii

1. 7. 2012

Díky navázání spolupráce s jazykovou školou Intercultural Communications College (ICC) v Honolulu na Hawaii mají studenti programů LIGS jedinečnou možnost spojit příjemné s užitečným a v rámci neopakovatelné dovolené se věnovat i zlepšování své znalosti angličtiny. Jazyková škola ICC má dlouholetou tradici s výukou angličtiny, kterou nabízí ve všech úrovních jazykových znalostí a v kurzech různého zaměření - od všeobecné angličtiny pro komunikaci přes angličtinu pro byznys až po přípravu ke zkouškám Cambridge. V neposlední řadě je příjemným bonusem i získání dodatečných kreditů do celkového hodnocení za jazykový kurz pro studenty některého z manažerských programů na LIGS.

Níže vám přinášíme krátký rozhovor s panem Ing. Richardem Řehořkem, MBA, který jazykový pobyt v ICC na Hawaii absolvoval na podzim 2012.

„Dobrý den, pane Řehořku, rádi bychom se Vás zeptali, jak jste byl spokojen s jazykovým kurzem na Hawaii? Zajímalo by nás, jak kurz probíhal, jaká byla jeho náplň a zda byl pro Vás tento kurz přínosem?“

Ve výuce v jazykové škole ICC, kde kurz probíhal, byla na každém kroku znát profesionalita budovaná během 20 leté historie školy. Musím vyzdvihnout velmi vstřícnou a přátelskou atmosféru učitelů i veškerého kancelářského personálu, individuální přístup ke všem studentům bez rozdílu v délce plánovaného studia (tedy výši příjmů školy), věku i stupně znalostí angličtiny. Podle mého názoru jsou 3 týdny výuky příliš krátká doba na zásadní posun ve znalostech jazyka, studenti mohou tedy spíše očekávat oprášení dosavadních znalostí a jejich porovnání se stejně pokročilými studenty (ve skupině) z různých částí světa. Největším přínosem, co se výuky jazyka týče, je pro mě nastartování do další organizované výuky angličtiny v ČR, kterou si nyní organizuji… Taky bych nechtěl opomenout nové kontakty, které jsem v podobě studentů ve škole získal, s nimiž mám nyní možnost dál komunikovat v angličtině a procvičovat si jazyk.

„Líbilo se Vám ubytování ve studentské rezidenci ICC v Honolulu?“

Ubytování bylo standardní, lokalita výborná (poblíž nejznámější pláže Waikiki), dopravní dostupnost do školy příjemná (autobusem bez přesedání 25 minut). Apartmá bylo prosté, ale čisté a všemi základními prostředky vybavené (TV, malý trezor, žehlička s prknem, kuchyňská linka s mikrovlnou troubou, kávovarem, sklokeramickou deskou a lednicí s mrazákem) a z hlediska bezpečnosti naprosto bezproblémové.  V rezidenci byl obchod se základními potravinami, k dispozici byl hotelový bazén, prádelna, personál byl vstřícný a ochotný. Celkově jsem byl s ubytováním spokojen, neboť jsem nečekal 5hvězdičkový hotel. 

„Byl jste spokojen s podporou ze strany LIGS a potažmo ICC při zařizování pobytu? Trvalo vyřízení formalit před odjezdem na Hawaii dlouho?“

Příprava na cestu proběhla velmi hladce, všechny organizační záležitosti (včetně mých dotazů před cestou) řešil LIGS i ICC promptně. Jako „part-time“ student nebylo pro mě komplikací ani vízum do USA. V kancelářích školy pracuje Zuzana Macias ze Slovenska, velmi příjemná žena, vždy ochotná řešit veškeré případné problémy bez ohledu na čas. V mém případě například spolehlivě zajistila odvoz z a na letiště, o který jsem se nemusel starat.  

„Jaký největší zážitek a dojem jste si z pobytu na Hawaii odnesl?“

Hodně jiná mentalita lidí (ve srovnání s uspěchanou Evropou)… ze které na každém kroku prosakuje ostrovní pohoda, vstřícnost a ochota kdykoliv a kdekoliv pomoci.  Hawaii můžu skutečně doporučit jako skvělou kombinaci exotiky a rozvinutého západu (pod správou USA), kdy si turista na rozdíl od většiny světových exotických destinací nepřipadá jako chodící otevřená peněženka. Navíc, celý pobyt jsem vnímal jako „smysluplnou“ dovolenou, kdy jsem trávil půl dne ve škole, nicméně mi denně (plus celé víkendy) zbýval dostatek času na místní atrakce, kterých je skutečně nespočetně. Zaujala mě například prohlídka Missouri s přístupnou otevřenou ponorkou z 2. světové války, společenský večer v polynéském centru, vodní „jet-atrakce“ apod. Studentky bude možná zajímat, že se zde dá (nejlépe v outletech za městem) výhodně nakoupit značkové oblečení za zlomek evropských cen.