LIGS University

Poznávací a jazykový pobyt v Honolulu na Hawaii - BBA, MBA, MPA, MSc, DBA a PhD

Studenti programů BBA, MBA, MPA, MSc, DBA a PhD na LIGS University mají možnost v průběhu svého studia absolvovat poznávací a jazykový pobyt v krásném prostředí Hawaii.

Standardní délka pobytu na Hawaii je cca tři týdny, může však být kratší i delší podle zájmu a možností. To znamená, že délka pobytu na Hawaii a absolvování jazykového kurzu je zcela na zvážení každého účastníka. Konečná cena je poté stanovena individuálně na základě požadavků.

Poznávacího pobytu a jazykového kurzu na Hawaii se mohou studenti zúčastnit sami či se svým blízkým (partner/ka, rodina atd.). Mohou se však zúčastnit i skupinového jazykového pobytu, který pořádá LIGS University zpravidla dvakrát do roka (jaro, podzim).

Informace o jazykovém kurzu

Na základě partnerství probíhá na Hawaii výuka anglického jazyka v jazykové škole Intercultural Communications College, Hawaii (ICC). Kurzy anglického jazyka jsou pořádané ve všech úrovních jazykových znalostí od začátečníků až po vysoce pokročilé, a to v nejrůznějších oblastech. Účastníci si mohou vybrat z kurzů všeobecné angličtiny či angličtinu pro podnikatele. Minimální délka kurzu je jeden týden, maximální dle zájmu. Zařazení studenta do správné úrovně náročnosti kurzu je plně v kompetenci ICC a je na základě vstupního testu a pohovoru.

V případě jazykového kurzu na Hawaii ve výši 16 hodin / týden platí pro studenty z České a Slovenské republiky, kteří vlastní biometrický pas, bezvízový styk (ESTA); postačí registrovat se online nejméně 72 hodin před cestou do USA (http://czech.prague.usembassy.gov/esta.html). Pokud student projeví zájem o výuku v rozsahu 20 hodin týdně, je nutno si zažádat o studentské vízum.

Průběh jazykového kurzu

Jelikož kurzy probíhají od pondělí do pátku v blocích buď dopoledne (většina) nebo odpoledne, mají studenti dostatek času na cestování a poznávaní krás havajských ostrovů anebo se mohou účastnit mimoškolních aktivit ICC, jako je plavání s delfíny, lekce surfování, volejbal či další. Ve škole i při všech mimoškolních aktivitách jsou studenti povinni mluvit pouze anglicky, což výrazně přispívá ke zvyšování jejich jazykové úrovně.

(Více zajímavých informací o cestě na Hawaii se můžete dočíst v rozhovoru, který Pavel Makovský, President LIGS University, poskytl pro portál o cestování - Czech Times.)

Do jazykového kurzu se mohou studenti hlásit kdykoliv v průběhu roku, neboť kurzy probíhají celoročně, kurzy začínají vždy každé pondělí.

Jazykové kurzy pro děti a mládež

Novinkou jsou kurzy pro děti a mládež, které probíhají v období letních prázdnin. Jazykový kurz pro děti ve věku 8 až 12 let nabízí dětem celodenní program od dopoledního kurzu angličtiny, přes oběd až po odpolední aktivity. Jazykový program speciálně pro teenageri ve věku 13 až 17 let zahrnuje kompletní péči o mladé studenty přes kurzy angličtiny, ubytování a stravu až po sportovní a kulturní aktivity.

Ceník jazykových kurzů a ubytování:

Angličtina pro komunikaci (16 hodin / týden) 7 500 Kč / 1 týden
Angličtina pro byznys (16 hodin /týden) 7 500 Kč / 1 týden
Ubytování v apartmánu Island Colony Suites od 6 300 / 1 týden

Ceny jazykových kurzů i ubytování jsou uvedené při pobytu na 3 týdny a ubytování 2 lidí společně na pokoji včetně všeobecné daně platné ve státě Hawaii a jsou pouze orientační (mohou se změnit dle kurzu). Ceny jsou splatné jednorázově na základě daňového dokladu -  faktury s datem splatnosti minimálně 30 dní před zahájením jazykového kurzu.

Před zahájením jazykového kurzu student hradí nevratný registrační poplatek ve výši 4 300 Kč. V případě zajišťování ubytování činí nevratný registrační poplatek 4 300 Kč.

Studenti jsou po dobu svého jazykového pobytu na Hawaii ubytováni v apartmánech Island Colony Suites nebo si mohou zajistit sami své vlastní ubytování.

Cena nezahrnuje:

• telekomunikační poplatky a poplatky za připojení k internetu,
  • poplatky za ESTA / vízum do USA,
  • cestovní náklady do USA,
  • pojištění,
  • stravování,
  • volitelné výlety,
  • poplatek za studijní materiály,
  • zálohu na přístup jazykové školy “only english” ve výši 25 USD (vratná při splnění podmínek komunikace pouze v anglickém jazyce v prostorách jazykové školy v plné výši).

Jazykové programy i ubytování se řídí storno podmínkami. Storno podmínky ke stažení zde.

Z organizačních a časových důvodu je nutno se do požadovaného jazykového kurzu přihlásit nejméně 40 dní před předpokládaným zahájením programu.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na info@ligsuniversity.cz či nám zavolejte na bezplatnou linku 800 888 797800 888 797 nebo na telefon +420 273 039 062+420 273 039 062.