Chci studovat

Lze získat titul MBA na státní škole?

Lze získat titul MBA na státní škole?

Titul MBA se stal v posledních několika letech oblíbeným a především efektivním způsobem vylepšení pozice na pracovním trhu a rozšíření manažerských schopností.  Studium MBA nabízí v současnosti celá řada vzdělávacích institucí, od soukromých po státní.  Jak je to ale s titulem MBA, je skutečně možné získat ho i na státní škole?

MBA - zahraniční titul

Pojďme si nejdříve alespoň ve stručnosti představit samotný titul MBA – Master of Business Administration. Tento titul se začal udělovat před více jak sto lety v Americe. Zde také slouží jako vysokoškolský akademický titul. Ne však v České republice. Zde je titul MBA uznáván jako titul profesní, nikoliv jako ekvivalent titulu vysokoškolského.

Studium MBA tedy představuje v ČR profesní manažerské vzdělání, které vám umožní získání praktických manažerských dovedností. Již tato definice dokazuje, že zaměření a průběh studia jsou odlišné od studia právně uznávaných vysokoškolských oborů.

Titul MBA ze zahraniční univerzity

Lze tedy získat titul MBA na státní škole? Ne tak docela. Titul MBA vydávají zahraniční univerzity, které tuzemské instituce poskytující studium MBA zastřešují. Pokud například získáte titul MBA na LIGS University, diplom vám vydá americká univerzita.

Diplom vám ovšem může vydat i univerzita působící v České republice, která však získala kvalitní zahraniční akreditaci. To platí i pro státní vysoké školy. Na státní škole je možné absolvovat studium MBA za předpokladu, že toto studium opět zastřešuje některá ze zahraničních univerzit, nebo má příslušná škola pro studium MBA kvalitní zahraniční akreditaci.

Interactive Online MBA

Program MBA (Master of Business Administration) můžete na LIGS University studovat moderní formou interactive online. Díky tomu je studium MBA časově flexibilní a začít můžete kdykoliv v průběhu roku a odkudkoliv na světě. Studium MBA si můžete zvolit v češtině, angličtině nebo slovenštině. Sami si také vybíráte specializaci svého MBA i jednotlivé předměty, které chcete studovat. Záleží pouze na vás a vašich preferencích.

Více informací Přihláška

11 828 Kč / čtvrtletně
10 795 Kč / čtvrtletně

Executive MBA

Program Executive MBA (Master of Business Administration) je založen na pravidelném setkávání s vrcholovými manažery významných firem, se kterými budete řešit reálné problémy z vašeho manažerského života. Vyměňte si cenné zkušenosti a diskutujte nad tématy, která vás zajímají. Executive MBA vám přinese nové kontakty, praktické zkušenosti tutorů i dalších studentů a  zefektivní vaši každodenní manažerskou práci.

Více informací Přihláška

26 875 Kč / čtvrtletně