Chci studovat

Má studium MBA smysl pro podnikatele?

Má studium MBA smysl pro podnikatele?

Zájem o studium MBA mezi manažery a podnikateli v Česku a na Slovensku roste. Z průzkumu, který  realizovala Asociace institucí manažerského vzdělávání je patrný odklon manažerů od škol s pevným rozvrhem, který vytíženým podnikatelům nevyhovuje, protože nedokáží skloubit pracovní a soukromý život dohromady se vzděláváním. Preferují tedy možnost studovat MBA online.

Studovat jeden z MBA programů, které školy u nás nabízejí jistě smysl má. Studium klade velký důraz na propojení teorie s praxí a součástí studia je také řešení konkrétních problémů z prostředí firmy podnikatele. To podnikateli umožní podělit se o své zkušenosti s jinými studujícími, navzájem si sdělit své poznatky a snažit se navrhnout řešení, aby jeho firma prosperovala.

Co může podnikatel studiem MBA programu získat?

-        Nadstandardní manažerské vzdělání.

-        Nové poznatky z oblasti řízení firmy propojené s praxí.

-        Vyšší hodnotu pro firmu, ve které manažer působí.

-        Významné kontakty s podnikateli různých oborů.

-        Naučí se také efektivně organizovat a plánovat vlastní čas a zvýší efektivitu firmy.

Na LIGS University můžete studovat program Interactive Online MBA pro podnikatele a podnikatelky, který probíhá pod záštitou Hospodářské komory ČR. Studium tohoto programu obohatí studenty o celou řadu teoretických a hlavně praktických znalostí, které je pak možné promítnout do vlastní podnikatelské praxe.

Studium také objasní začínajícím podnikatelům principy fungování firmy a absolventi se mimo jiné naučí, jak se vypořádat se změnami v dynamickém podnikatelském prostředí. Z předmětů můžeme jmenovat například Účetnictví, Marketing nebo Strategické řízení.

Mít manažerské vzdělání se v podnikání hodí vždycky, ať už podnikáte globálně, nebo řídíte menší firmu. Zde je několik dalších důvodů, proč se podnikatelům studium MBA vyplatí:

-        Nové vědomosti – byznys je dynamické prostředí a někdy je obtížné držet krok s dobou. Doplňovat si vzdělání vyžaduje hodně času a energie a možnost studovat MBA online šetří váš čas.

-        Nové kontakty – většina účastníků programu jsou manažeři z různých oborů a stává se, že se ze spolužáka ve studijní skupině stane obchodní partner.

-        Nové úhly pohledu – jde o to, že studium nemusí být jen o tom prohlubovat si znalosti ve svém oboru, ale také o získání znalostí v příbuzných oborech.

-        Konzultace – lektoři jsou lidi z praxe a mají mnohaleté zkušenosti s řízením firmy a řešením problémů s tím souvisejících, takže mohou studentům poradit v konkrétních situacích.

 

Tip: Otestujte své znalosti v on-line testu LIGS University, který vám nabízíme zcela zdarma.

 

Interactive Online MBA

Program MBA (Master of Business Administration) můžete na LIGS University studovat moderní formou interactive online. Díky tomu je studium MBA časově flexibilní a začít můžete kdykoliv v průběhu roku a odkudkoliv na světě. Studium MBA si můžete zvolit v češtině, angličtině nebo slovenštině. Sami si také vybíráte specializaci svého MBA i jednotlivé předměty, které chcete studovat. Záleží pouze na vás a vašich preferencích.

Více informací Přihláška

11 828 Kč / čtvrtletně

Executive MBA

Program Executive MBA (Master of Business Administration) je založen na pravidelném setkávání s vrcholovými manažery významných firem, se kterými budete řešit reálné problémy z vašeho manažerského života. Vyměňte si cenné zkušenosti a diskutujte nad tématy, která vás zajímají. Executive MBA vám přinese nové kontakty, praktické zkušenosti tutorů i dalších studentů a  zefektivní vaši každodenní manažerskou práci.

Více informací Přihláška

26 875 Kč / čtvrtletně