Osobnosti

OSOBNOST

Osobnost v LIGS: Zdeněk Švanda - předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Strabag - PFS a.s.

Ing. Zdeněk Švanda byl červnovým hostem cyklu Setkání s osobností v LIGS, který mezi nás přišel v pondělí 24. června 2013. Pan Švanda si zvolil velmi zajímavé téma pro neformální diskusi, v rámci kterého seznámil studenty s životním cyklem a problémy růstu společnosti. Účastníci besedy se dozvěděli o úskalích rodinných firem, o výhodách a nevýhodách působení v nadnárodních společnostech, o možnostech vývoje, expanze a růstu společnosti a další zajímavé informace. Setkání s hostem bylo pro studenty nejen přínosné, ale i velmi zajímavé a poutavé.

Medailonek hosta

Zdeněk Švanda působí na pozici předsedy představenstva a výkonného ředitele společnosti Strabag - PFS a.s. poskytující služby v oblasti property a facility managementu. Do této firmy zamířil z  největší české poradenské společnosti MC-Triton, ve které působil plné 3 roky jako Country manažer v regionu Bulharsko, kde řídil projektové týmy řešící evropské financování infrastrukturních projektů a konzultační činnost v oblasti řízení firem. Ve sféře stavebního managementu získal praxi ve společnosti CIAS - Česká Inženýrská zajištující projektový management ve výstavbě velkých investičních celků. Velké zkušenosti načerpal také jako ředitel advokátní kanceláře Glatzova & Co. Začátek jeho profesní kariéry byl spjat s leteckou dopravou. Absolvoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině, obor provoz a ekonomie mezinárodní letecké dopravy a více než deset let pracoval v Českých aeroliniích na různých manažerských funkcích. Hovoří anglicky, rusky, bulharsky a částečně francouzsky. Pokud to pracovní vytížení dovolí, věnuje se golfu a relaxuje u sklenice dobrého vína.