Chci studovat

Titul MSc

Titul MSc

Co je to titul MSc?

Titul MSc (Master of Science) je v povědomí Čechů rozšířený o něco méně než titul MBA, přestože má také dlouhou historii, zejména v zahraničí. Už i v Česku ale nachází své studenty a ti zase díky titulu MSc nacházejí lepší pracovní uplatnění.

MSc: Jak prohloubit znalost marketingu

MSc jde do hloubky

Na čem je titul MSc postavený? Zejména na teoretických znalostech a poznatcích z daného oboru. Jestliže při studiu MBA je stěžejní praxe, pokud budete chtít získat titul MSc, vydáte se opačnou cestou. Cestou vědeckého výzkumu a odborných projektů. Cestou kritického myšlení, hypotéz a odborné literatury.

Praxe není nutná

Navíc pro studium MSc není nutná předchozí manažerská praxe. Naopak. Studium MSc je určeno pro čerstvé absolventy (minimálně bakalářský stupeň) vysokých škol, kteří by se v budoucnu rádi uplatnili na středních a vyšších řídích pozicích. Titul MSc je možné získat na mnoha soukromých vzdělávacích institucích, a i když obsahově je velmi podobný magisterskému nebo inženýrskému titulu, zákon ho jako ekvivalent českých akademických titulů neuznává. O to větší zvuk má v zahraniční.

Titul MSc a pracovní uplatnění

Je jasné, že titul MSc vám skvělé pracovní místo nezajistí automaticky, přinejmenším ale zlepší vaši pozici na pracovním trhu. Titul MSc v životopise potenciálním zaměstnavatelům napoví, že uchazeč má za sebou efektivní přípravu na řídící pozici, schopnost komunikace mu není cizí a zná všechny nástroje potřebné pro řízení lidí.