Chci studovat

Titul PhD: Podle jakých kritérií si vybrat specializaci

Vybrat si specializaci při studiu PhD není jednoduché. Škol či univerzit, kde lze v dnešní době získat titul PhD je velké množství a jako v každém odvětví, i zde je konkurence poměrně početná.

Jednotlivé školy se ale samozřejmě od sebe liší nejen zaměřením programů PhD studia, ale také kvalitou výuky, tutorů (lektorů) nebo poplatkem za studium. LIGS University nabízí vyvážený poměr těchto faktorů a navíc nabízí slevu 5%, pokud začnete studovat ve dvou. Na LIGS University máte také v rámci PhD studia možnost zúčastnit se  jazykového a poznávacího pobytu na Hawaii.

LIGS University rovněž spojuje metody a přístupy amerického a evropského vzdělávání, protože právě tato univerzita vznikla spojením americké a evropské LIGS University. Všichni studenti po ukončení PhD programu získají americký univerzitní diplom, což je něco, čím se budou od ostatních absolventů s titulem PhD odlišovat a zvýší tím svojí šanci na trhu práce.

Kritéria výběru specializace při studiu PhD:

Měřítka jsou různá a liší se podle zájmu uchazeče o studium PhD. To hlavní by mělo být to, čemu se v budoucnu chce uchazeč věnovat a zda je obor, do kterého investuje čas i finanční prostředky, perspektivní.

Dalšími měřítky, podle kterých si zájemce vybírá specializaci, mohou být tato:

• Dá se studovat program PhD online, tedy s větší časovou volností, anebo se jedná o denní studium, kdy je nutné do školy docházet?
  • Z kolika předmětů je specializace tvořena  a kolik specializací škola nabízí? (Na LIGS University si zájemce vybírá ze čtyř specializací.)
  • Jaké budu mít konkrétní uplatnění s mou specializací po získání titulu PhD?
  • Je specializace, kterou jsem si vybral/a v programu školy nově, anebo se tento PhD program vyučuje již delší dobu a jsou na něho pozitivní ohlasy?
  • Má škola nějaké reference nebo nějaké osoby, kteří PhD studium absolvovali a mohou ho doporučit? (LIGS University má reference zde.)

Kritérií je tedy několik a nakonec vždy záleží na zájemci, jakou školu a jakou specializaci si vybere. Dalším měřítkem může být i to, jaký způsobem škola se zájemcem o PhD studium komunikuje – jak dlouho trvá odpověď školy na emailový dotaz ke studiu, jestli je na webové stránce školy možnost se zeptat online, jestli během studia PhD programu může student komunikovat s lektorem pomocí skypu apod.

LIGS University všechna tyto kritéria splňuje a nabízí přidanou hodnotu v tom, že je napojena na zahraniční univerzitu a může tedy sdílet zkušenosti z amerického způsobu vzdělávání.

Interactive Online PhD

Program PhD představuje nejvyšší stupeň vzdělávání a je určen především těm, kteří mají zájem věnovat se teoreticko-vědecké činnosti.

Získání titulu PhD vám pomůže posílít vaše profesionální schopnosti, které můžete využít při zdolávání a naplňování současných i budoucích profesních výzev a cílů.

Studium PhD se doporučuje zejména manažerům na seniorských řídících pozicích

Studiem programu PhD získáte:

• nadstandardní vzdělání
  • prestiž ve svém oboru
  • rozšíření možností svého působení
  • významné kontakty
  • celosvětově uznávaný titul
  • diplom vydaný americkou univerzitou

Program PhD (Doctor of Philosophy) můžete na LIGS University studovat moderní formou interactive online. Díky tomu je studium PhD časově flexibilní a začít můžete kdykoliv v průběhu roku a odkudkoliv na světě. Studovat můžete v češtině, angličtině či slovenštině nebo v kombinaci těchto jazyků. Sami si volíte specializaci svého PhD programu i jednotlivé předměty, které chcete studovat. Záleží pouze na vás a vašich preferencích.

Více informací Přihláška

16 425 Kč / čtvrtletně