Novinky z LIGS | Čas na změnu perspektivy

5. 14. 2020

Současná situace nám dává příležitost zastavit se a přemýšlet o našich hodnotách, přístupu k životu, prioritách, ale také kariéře a jejím směřování. Některým z nás připadá, že je svět vzhůru nohama.

Nezapomínejme však, že každá změna v sobě skrývá příležitost. Ale jak je využít? Stačí začít přemýšlet o tom, kam byste chtěli dále směřovat vaši kariéru, odhodlat se ke krokům, které zefektivní vaši práci a udělají ji méně stresující - níže se dozvíte, jak na přeplněnou emailovou schránku, jak identifikovat a případně změnit svůj styl komunikace, a jak se neztratit v chaosu díky dobré podnikové strategii.

Nebuďte jako stojatá voda, najeďte na vlnu pozitivních změn.

Pozitivní změny často vyvolá pouhá změna perspektivy. Pojďme si vzít příklad z Austrálie, které rozhodně nevadí, že je "vzhůru nohama".

AUSTRÁLIE: země protinožců (3 min. čtení)

Věděli jste, že...?Austrálie

• 90 % Australanů žije na pobřeží? Není divu, že mají pověst pohodářů.
  • příroda Austrálie je ze 75 % neobjevená? Zbytek je člověku zatím neznámý. Na tajemnu a nebezpečnosti australské přírody přidává také fakt, že zde žije 21 z 25 druhů nejjedovatějších hadů.
  • Melbourne se nazýval Batmania podle jednoho ze zakladatelů Johna Batmana? Hláška "I´m Batman" tím dostává novou perspektivu!
  • V západní Austrálii najdeme růžová jezera? Svou barvu získávají řasami, které produkují karotenoidy.
  • Austrálie vyváží velbloudy do Saúdské Arábie a Egypta? V australské přírodě se jich přirozeně vyskytuje víc, než v těchto zemích!

5 důvodů přeplněné emailové schránky (10 min. čtení)

5 důvodů přeplněné emailové schránkyJste zahlceni emaily? Je čas s tím něco udělat.

Všichni známe ten pocit, když po víkendu otevřeme pracovní email. Nyní s omezením pohybu a celou kanceláří na home officu se přehlcení emaily stává ještě větším testem naší produktivity.

Pokud se potýkáte s plnou emailovou schránkou, která vás zdržuje od důležitější práce, přečtěte si náš článek 5 důvodů proč jsou manažeři zahlceni emaily.

Odhalte kořen problému a zorganizujte si svůj drahocenný čas tak, abyste jej neztráceli zbytečně, případně zvažte možnost outsourcingu.

Obtížné komunikační situace (10 min. čtení)

Náš styl komunikace je vnějším vyjádřením toho, jací jsme.

Komunikační styly

Pokud však chcete být profesionální, je důležité rozpoznat svůj styl komunikace a případně jej upravit v závislosti na stylu komunikačního partnera.

Někdy můžeme narazit v pracovním prostředí na lidi, se kterými je komunikace těžká. Naučte se přizpůsobit svůj styl komunikace a být více efektivním a profesionální.

Náš článek od Olgy Lošťákové vám pomůže rozpoznat obtížné komunikační styly a vysvětluje, proč je asertivní způsob komunikace nejefektivnější.

Tvorba a exekuce strategie (10 min. čtení)

Tvorba strategiéSvět businessu v současnosti čelí mnoha změnám a výzvám. Jak se jim přizpůsobit a těžit z nich? Prostřednictvím dobře promyšlené strategie, ke které se zaváže celá společnost.

Dobrá strategie je páteří celé společnosti. Bez ní by upadla do chaosu a stagnace.

Jak vytvořit inovativní strategii vám ve svém článku poradí Dr. Catherine Muthu.

VEŘEJNÝ WEBINÁŘ: Bookkeeping/Accounting (1 min. čtení)

Jako každý měsíc si vás dovolujeme pozvat na veřejný webinář zdarma, ve kterém se Bookkeepingmůžete podívat, jak vypadá studium na LIGS University.

Tentokrát vás webinářem provede naše lektorka Kateřina Kalinová, která bude hovořit na téma Bookeeping/Accounting.

Webinář se bude konat

ve čtvrtek 21. května 2020 v 18:00 hod.

Předtím se nezapomeňte podívat na videopozvánku, ve které se dozvíte, co vás čeká.

Chcete se rozvíjet? Zkuste studium u nás! Můžete začít kdykoliv a studovat vlastním tempem, takže vám zůstane prostor i pro užívání si volného času. Naše online programy jsou pro vás ideální volbou. Nevěříte?

Pokud chcete vědět více o našich specializacích či podmínkách studia na LIGS, neváhejte kontaktovat naše studijní poradce na enrollment@ligsuniversity.com.

Co vás čeká?

• novinky z LIGS University
  • rozhovory s experty na zajímavá témata
  • pozvánky na veřejné webináře našich lektorů

Přihlaste se k odběru novinek vyplněním emailu v zápatí!