Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Rozhovor s Toddem Wielandem

Přinášíme vám nový rozhovor, tentokrát s naším Accreditation Director Toddem Wielandem. Zajímá vás, co Todd říká o akreditačním procesu a jeho specifikách v USA? Neváhejte a čtěte dále!

Dobrý den, Todde. Mohl byste se v krátkosti představit našim čtenářům?

Samozřejmě. Jmenuji se Todd Wieland a jsem zastáncem celoživotního vzdělávání. Mám více než 30 let praxe ve vysokém školství a přes 20 let zkušeností s online studijními programy. Mým celoživotním cílem je usnadnit lidem vzdělání v oblasti matematiky a vědy, což dělám tím, že pomáhám v rozvoji inovativních škol jako je třeba LIGS University.

Jaká je Vaše pozice na LIGS University?

Působím jako Accreditation Director. Náplní mé práce je spolupráce na přípravě dokumentace a institucionálních změn, které jsou potřeba pro získání americké akreditace.

Jak jste se dozvěděl o LIGS University?

Jeden z mých kolegů, Dr. Joseph LeVesque, začal na LIGS působit přede mnou a byl nadšený. Díky němu jsem se tedy v roce 2013 s LIGS spojil a dnesje tomu pět let, co jsem na LIGS začal vyučovat.

Co se Vám líbí na práci v oblasti vzdělávání? Baví Vás interakce se studenty?

Zvyšování lidských znalostí a dovedností je nejlepší způsob, jakým můžeme udělat svět lepším místem. Hlavní zásluhou na tom má vzdělání. Velmi mě baví pracovat s novými přístupy a modely ve vzdělávání. Musíme se zkrátka stát lepšími, protože to od nás vyžaduje společnost i naše planeta.

Pracovat se studenty LIGS University mě opravdu těší. Představují totiž velice rozmanitou, aktivní a občas i náročnější skupinu lidí. LIGS pomáhá získat vzdělání těm, kteří se touží stát lídry ve svých zemích a oblastech činnosti. Získávají tak obrovskou výhodu oproti ostatním. Vždy mě velmi potěší, když vidím, že se chopí příležitosti a umí ji plně využít. 

Jaké jsou podle Vás výhody online formy vzdělávání?

Internet a online prostředí nám dovolují získat jakékoliv informace kdekoliv na světě. To je podle mě neuvěřitelné. Kdybyste mému dědečkovi kdysi řekli, že bude moci mít veškeré lidské vědění dostupné v telefonu ve své kapse, tak by se jenom smál.

Online forma pomáhá strukturovat toto vědění do formálního vzdělání, aniž by bylo nutné utrácet spoustu peněz za dojíždění a mělo příliš velký dopad na normální běh studentova života. To je opravdu velká změna v porovnání s tradičním modelem vzdělávání. A pevně věřím, že jsme zatím pouze na začátku tohoto vývoje.

Jaké jsou podle Vás hlavní důvody, aby si student vybral LIGS University?

Flexibilita, cena a studentské prostředí. LIGS nabízí svým studentům flexibilní programy, díky kterým nemusí být studium tak strukturované a rigidní, jako na mnohých jiných školách. LIGS se také snaží minimalizovat náklady na kvalitní vzdělání.

LIGS je tou asi nejinovativnější institucí v rámci vysokoškolského vzdělávání, která vynakládá značné úsilí na vytvoření kohezního a příjemného prostředí, ve kterém spolu studenti rádi spolupracují, a to nejen při výuce.

Co pro Vás osobně znamená vzdělání a osobní rozvoj?

Celou svou kariéru a život – a to jsem už starý! – jsem zasvětil pomoci lidem, aby se naučili nové věci a ty pak přetavili v dovednosti a úspěšné kariéry. Spolu s mentálním vývojem je osobní rozvoj, který začíná vzděláním, důležitým prvkem k úspěšné spolupráci lidí, kteří chtějí něco zlepšit.

Na LIGS University máte na starosti akreditaci. Jaké jsou podle Vás výzvy a výhody pramenící z akreditačního procesu?

Akreditace vysílá jasný signál. Říká potenciálním studentům, zaměstnavatelům a lektorům po celém světě, že LIGS University je školou, která je zodpovědná a zaručuje svou kvalitu. Odpovědnost pomáhá zajistit transparentnost, což vyvolává zaslouženou důvěru.

Výzvy jsou velké. Americká akreditace vyžaduje podrobný audit struktur celé instituce a upřímnou snahu implementovat zlepšení a zajistit větší integritu.

Řekl byste, že se akreditační proces v USA vyznačuje nějakými zvláštnostmi?

Získání akreditace v USA je nepřetržitý proces. I když to zahrnuje mnoho různých faktorů, jedná se především o vztah mezi univerzitou a akreditační komisí, který začíná udělením akreditace a pak pokračuje po celou dobu existence obou institucí.

Americké akreditační komise si dávají záležet, aby si zachovaly povědomí o trendech v počtu zapsaných studentů a nových přístupech ve vzdělávání. Očekávají, že jimi akreditované školy budou dělat to stejné.

Co je podle Vás hlavní přidanou hodnotou akreditace?

Akreditace je jakýmsi pojítkem mezi univerzitami a jejich studenty. Studenti díky ní mohou porovnávat jednotlivé školy, přičemž porovnávat svůj rozvoj mohou i školy mezi sebou navzájem.

I když je to velice důsledný proces, akreditace zajišťuje velkou flexibilitu například v případě uznávání kreditů, uznatelnosti diplomů a přesunu studentů mezi jednotlivými školami.

  • Sdílet článek

Přihlásit se do studenstské sekce