Rozhovor s Vice President Pardeep Kullar

Je nám velkou ctí vám představit novou Vice President a Chief Academic and Operations Officer LIGS University, Dr. Pardeep Kullar. Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s Pardeep o její dosavadní kariéře a působení na LIGS University.

Dobrý den Pardeep, nejprve nám dovolte přivítat Vás na LIGS University. Mohla byste se našim čtenářům představit a říct o sobě pár informací?

Jmenuji se Dr. Pardeep Kullar a na LIGS University působím jako Vice President a Chief Academic and Operations Officer. Patřím mezi nadšené příznivce vzdělávání a pevně věřím, že právě vzdělávání je tou nejdůležitější hodnotou v dnešním světě. Na poli vzdělávání působím už 15 let a posledních 10 let jsem věnovala administrativní činnosti v rámci vysokých škol. Během této doby jsem pracovala po boku rektora a hlavních řídících pracovníků při vedení samotné instituce, profesorského sboru a zaměstnanců, měla jsem na starosti rozvoj a modernizaci osnov, spolupracovala jsem se studijním oddělením ve snaze zajistit, aby procesy odpovídaly požadavkům akreditačních asociací, regulačních agentur a Ministerstva školství.

Jaká je Vaše dosavadní pracovní zkušenost v oblasti vysokého školství?

Hned po úspěšném zakončení bakalářského studia jsem nastoupila na jedno z oddělení University of California, Los Angeles (UCLA) jako Director of Operations. Věděla jsem, že si chci vybudovat kariéru v oblasti vzdělávání, a tak jsem postupem času působila na několika pozicích v rámci administrativy vzdělávacích institucí. Působila jsem jako Director of University Relations, Dean of Education, Director of Compliance, Director of Education a Chief Academic Officer. Působila jsem také jako Program Director na New York University.

Co považujete za své největší úspěchy v kariéře?

Během svého působení na předchozí škole jsem měla možnost zaujmout velmi aktivní roli, jelikož v mé kompetenci byly nejenom veškeré studijní osnovy, ale také jsem byla pověřena na základě analýzy trhu práce rozhodovat o tom, které programy byly považovány za úspěšné a o které bude zájem ubývat. S těmito informacemi jsem pak navrhla postup, díky kterému škola investovala do rozvoje svých nejúspěšnějších a nejpopulárnějších programů, a zároveň postupně uzavírat ty, o které už nebyl dostatečný zájem. Tato zkušenost byla sice náročná, ale velmi cenná, protože pro mě osobně bylo sice těžké ukončovat výuku programů, ale na druhou stranu jsem cítila opravdovou radost, když se otevíraly nové, které lépe odpovídaly současným trendům na pracovním trhu. Jednalo se vlastně o takový proces obrození a ve finále to škole velmi pomohlo.

Proč jste se rozhodla připojit k LIGS University?

Představa práce na LIGS University mě velmi zaujala. Líbí se mi, že studijní programy jsou zaměřeny na podporu kariérního růstu, jsou finančně velmi dostupné a jsou dosažitelné kdekoliv na světě. Překážky k získání vysoce kvalitního univerzitního vzdělání jsou minimalizovány, jelikož LIGS University nabízí možnost studovat svým vlastním tempem. Studium navíc probíhá tzv. oxfordským one-on-one modelem, díky kterému má každý student přiřazeného konkrétního tutora na každý předmět.

Dále mě velmi zaujaly další výhody, které studenti na LIGS mají, a to především možnost získat kontakty na další podobně smýšlející profesionály z celého světa, účastnit se sympozií a konferencí, publikovat své práce a přispívat tak svými znalostmi k rozvoji odvětví. Podle mě jsou všechny tyto body nepostradatelné pro osobní a profesní rozvoj.

Proč si myslíte, že je tak důležité pokračovat ve studiu i v dospělosti?

Když jsem byla malá, můj otec mi často říkával: „Vzdělání je ten nejkrásnější šperk, jaký můžeš nosit.“ Podle mě tím myslel, že vzdělání nikdy nevyjde z módy. Celoživotním vzděláváním zůstanete neustále v centru dění svého oboru a budete mít pořád co nabídnout. Jistě vidíte sami, jak rychle se firmy a kariérní možnosti vyvíjejí a mění, takže pokud chcete uspět, musíte se neustále adaptovat a vyvíjet. Myslím si, že ti nejúspěšnější z nás tomu rozumí a vzdělávání neberou jako volbu, ale jako předpoklad osobního a profesního rozvoje.

Proč si myslíte, že je vzdělání online formou efektivní?

Online forma výuky je efektivní z několika důvodů: 1) dovoluje studovat lidem doslova po celém světě, 2) studovat se může kdekoliv a kdykoliv bez nutnosti dojíždění a složitého přeskupování pracovního kalendáře, 3) snižuje celkové náklady univerzity, tudíž nabízí příznivé školné, 4) podporuje vlastní odpovědnost, takže je na studentovi, aby si své studium naplánoval a rozvrhl, 5) poskytuje možnost získat kvalitní univerzitní vzdělání studentům, kteří by ve svém okolí podobnou alternativu nenašli.

Povšimla jste si během svých prvních dnů na LIGS University něčeho zvláštního?

Hned od prvního dne na LIGS University jsem postřehla, že je tvořena obětavými lidmi, kteří jsou oddaní její vizi. LIGS University je mladá soukromá univerzita, která vsází na online přítomnost a etický kodex. Pro LIGS University je důležitá kvalita, úspěch studentů a jejich růst, což také silně rezonuje ve firemní kultuře, a to od studentů, přes zaměstnance až po tutory. Je opravdu hezké pracovat s profesionály, kteří sdílejí mé nadšení a stejnou pracovní morálku.