Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

2018


Jak se stát úspěšným leaderem aneb Leadership v 15 bodech (1/2)
„Nejlepší leader je ten, jehož existenci si lidé sotva uvědomují. Horší je, když se jím ostatní nekriticky řídí. Nejhorší je, když jím ostatní opovrhují. Když lidi nebudete ctít, nebudou ctít oni vás...". Celý článek zde
www.managementnews.cz

LIGS University? Zkoušku můžete dát třeba i ve vlaku.
Představte si, že jste top manažer, který pracuje někdy i dlouho do noci a často jezdí na služební cesty. V takovém případě je velmi složité docházet do školy na přednášky nebo se snažit naučit na termíny zkoušek. Celý rozhovor zde
www.roklen24.cz

2017


Jak z MBA vytěžit maximum?
Přemýšlíte nad tím, jak svou kariéru posunout vpřed, Jakého školení či kurzu se zúčastnit? Anebo sázíte spíše na komplexnější a plnohodnotnější studium, které vám v dlouhodobém měřítku přinese více? Celý článek zde
www.euro.cz

Studium MBA jako zaměstnanecký benefit
Existuje mnoho různých benefitů, které může zaměstnavatel nabídnout. Investice do vzdělání patří mezi ty s rostoucí oblibou. Ať už se jedná o jazykové kurzy, certifikáty nebo studijní programy, vaši zaměstnanci jistě ocení, že aktivně přispíváte k jejich rozvoji. Celý článek zde
www.euro.cz


Online studium – budoucnost vzdělávání nebo ztráta času
Navzdory všudypřítomným technologiím a internetu stále převládá nedůvěra vůči online vzdělávání. Je efektivní online vzdělávání vůbec možné? A pokud ano, jaké studium prostřednictvím internetu byste si měli zvolit? Celý článek zde
www.euro.cz


Online štúdium - budúcnosť vzdelávania alebo strata času?
Napriek všadeprítomnej technológii a internetu stále prevláda nedôvera voči online vzdelávaniu. Je efektívne online vzdelávanie vôbec možné? A ak áno, aké štúdium prostredníctvom internetu by ste si mali zvoliť? Celý článek zde
www.hnonline.sk


Ako z MBA vyťažiť maximum?
Premýšľate nad tým, ako svoju kariéru posunúť vpred? Akého školenia či kurzu sa zúčastniť? Alebo staviť na komplexnejšie a dlhodobejšie štúdium? Čo vám z dlhodobého hľadiska prinesie viac? Celý článek zde
www.hnonline.sk


Pozoruhodný příběh: z českého vzdělávacího institutu mezinárodní univerzitou
dne: 7. 6. 2017 

V dnešní době už asi nikomu nejsou cizí pojmy jako profesní vzdělávání, osobní rozvoj nebo studium MBA, které je s tímto často úzce spjaté. Jedná se o běžnou součást života profesionálů z oblasti businessu a managementu anebo jednoduše řečeno lidí, kteří mají ambici dotáhnout to během své kariéry daleko. Celý článek zde.
Reflex


Manažer anebo leader? Jaký je mezi nimi rozdíl a do které skupiny patříte vy?
dne: 13. 6. 2017

Kombinace vizionářského leadershipu a skvělého managementu vždy přináší skvělé výsledky. Toto tvrzení zní jako samozřejmost, přesto však právě toto v mnoha firmách často vázne, ať už se jedná o vedení malých týmů či celých oddělení. Čím to je? Celý článek zde.
www.managementnews.cz

Je leto určené iba pre odpočinok alebo je to inak?
dne: 15. 5. 2017

Čo si predstavíte, keď sa povie leto? Dovolenku na horách, lehátko na piesočnatej pláži či oddych na chalupe? Ak už patríte ako akejkoľvek skupiny, určite sa zhodneme na tom, že leto tradične patrí medzi najpokojnejšie obdobia v roku. Celý článek zde.
www.hnonline.sk


Chcete svoji kariéru posunout kupředu? Máme řešení!
dne: 15. 5. 2017

Úspěšná kariéra je v dnešní době pro lidi důležitější než kdykoliv předtím. Mladí lidé na ní začínají pracovat už během studia a ti, kteří už pracují, se snaží, aby jejich kariéra neustále rostla. Někdy je to ale těžší, než se na první pohled může zdát. Celý článek zde.
www.euro.cz

Žádné nervy aneb úspěšné vystoupení snadno a v klidu
dne 18. 4. 2017

Každý známe situaci, kdy je potřeba předstoupit před kolegy, vedení, obchodní partnery a představit své myšlenky, postupy a nápady nebo prezentovat služby či produkty vaší společnosti. Často se stává, že lidé podceňují význam, a hlavně přípravu na svá vystoupení, a ta pak dopadají špatně. Celý článek zde.
www.managementnews.cz


Dagmar Makovská, COO LIGS University: „Zájem o titul MBA je stále vysoký, z Prahy oslovujeme celý svět“
dne 19. 4. 2017

Podle nás má Dagmar Makovská práci snů. Je Chief Operations Officer (COO) americké LIGS University, která umožňuje vzdělávat se a získávat tituly MBA nebo PhD on-line v českém, anglickém a slovenském jazyce... Celý článek zde.
www.businessanimals.cz

Študujte online a buďte pánmi svojho času
Ešte pred niekoľkými rokmi by ste si študenta predstavili ako niekoho vo veku 18 – 26 rokov, s taškou na ramene na ceste na prednášku či ústnu skúšku. Štúdium zakončené stresujúcimi štátnicami a na jeho konci bakalársky alebo magisterský titul. Celý článek zde.
www.hnonline.sk

Svěží vítr ve vzdělávání – přidejte se k online revoluci a staňte se pány svého času
dne 10. 4. 2017

V posledních deseti letech k nám stále více proniká nejnovější trend ve vysokoškolském vzdělávání. V souvislosti s rozvojem moderních technologií se do online sféry posouvá i to, co dříve bylo záležitostí univerzitních kampusů, přednáškových sálů a zaprášených knihoven. Revoluce ve vzdělávání je tady! Celý článek zde.
Reflex


Čo ľudí vedie k tomu, aby študovali popri zamestnaní?

Vysokoškolský titul sa stal v posledných rokoch samozrejmosťou a v súčasnosti ho už má takmer každý. Tento trend vedie nevyhnutne k tomu, že tí, ktorí si pred meno môžu napísať Mgr. či Ing., v určitom slova zmysle strácajú svoju výhodu na trhu práce... Celý článek zde.
www.hnonline.sk

Umožňuje štúdium MBA úspešnejšiu budúcnosť?

MBA je anglická skratka programu Master of Business Administration, ktorý vznikol v USA ako štúdium zamerané na management. V súčasnosti je už program dostupný takmer po celom svete, hoci nie všade je uznávaný ako akademický titul. Celý článek zde.
www.hnonline.sk


Realitní makléři zbystřete aneb Jak si udržet náskok před konkurencí?
dne: 10. 3. 2017

Realitních makléřů je v České republice na počet obyvatel nejvíce v celé Evropské unii. I z toho důvodu připravila LIGS University mimořádnou nabídkou interaktivního MBA studijního programu Řízení obchodu s realitami. Celý článek zde.
www.reality.idnes.cz


Už známe vítěze cen Osobnost vzdělávání dospělých 2016
dne: 8. 2. 2017

LIGS University, moderní americká univerzita spojující efektivní metody a inovativní přístupy amerického a evropského vzdělávání, již tradičně v rámci slavnostního večera LIGS AWARDS vyhlásila vítěze cen Osobnost vzdělávání dospělých 2016. Celý článek zde.
www.managementnews.cz

Tisková zpráva publikovaná 2. 2. 2017
LIGS University vyhlásila během slavnostního večera LIGS AWARDS vítěze cen Osobnost vzdělávání dospělých 2016. Vítězi se ve svých kategoriích stali Ing. Janka Chudlíková; Ing. Martin Keyř, MBA; Michal Kankrlík; doc. PhDr. Jaroslav Veteška, Ph.D.

Tisková zpráva ke stažení zde. 

Prokrastinace - módní pojem, nebo hrozba?
autor: PhDr. Pavel Makovský, Ph.D., MBA
dne 6. 1. 2017

V poslední době často slýcháme pojem prokrastinace. Co si však pod tímto pojmem představit? A je to jen módní pojem, nebo opravdová hrozba ohrožující naši výkonnost a efektivitu? Celý článek zde.
www.managementnews.cz

2016


Je pravda, že počítač a internet je dobrý přítel, ale zlý pán?
autor: PhDr. Pavel Makovský, Ph.D., MBA
dne 21. 6. 2016

Kde je hranice mezi přínosem počítače, internetu, chytrých telefonů a tabletů pro vyšší efektivitu a lepší výkon a ztrátou času, rozptylováním a prokrastinací? Je vůbec možné v dnešní době odolat svodům a nástrahám internetu, online zpravodajství a sociálních sítí při práci? A pokud ano, jak zajistit svůj i týmový efektivní výkon? Proč je efektivita práce v různých státech či světadílech tak rozdílná? Celý článek zde.
www.managementnews.cz


Vzdělání, nebo honba za tituly?

autor: PhDr. Pavel Makovský, Ph.D., MBA
dne 1. 3. 2016

Studovat PhD (Doctor of Philosophy) online formou není v našich krajinách rozhodně obvyklé. A musím poznamenat, že bohužel. Proto jsem rád, že LIGS University se sídlem v USA na Havaji tento program celosvětově přináší. A navíc pro studenty v České republice v českém jazyce. Celý článek zde.
www.managementnews.cz

Rozhovor s Dagmar Makovskou, výkonnou ředitelkou LIGS University
dne 30. 3. 2016
LIGS University přináší svým studentům to nejlepší a nejefektivnější z amerického i evropského vzdělávacího systému. Naše programy jsou zaměřeny především na praxi a získání praktických dovedností a znalostí, které studenti mohou bezprostředně využít ve svém reálném pracovním životě. Celý článek zde.
MarketingSalesMedia


Americká universita umožňuje studovat on-line PhD i v českém jazyce
dne 7. 3. 2016
On-line formou se dnes dají studovat různé programy s kursy, ale on-line studium PhD (Doctor of Philosophy) navíc v českém jazyce je unikátní. Díky americké LIGS University lze efektivně studovat od počítače a podle vlastních časových možností v několika specializacích. A mnoho studentů toho využívá. Celý článek zde.
www.tyden.cz

Je možné studovat PhD online formou?
Rozhovor s Pavlem Makovským, Presidentem LIGS University

dne 1. 3. 2016

Studovat PhD (Doctor of Philosophy) online formou není v našich krajinách rozhodně obvyklé. A musím poznamenat, že bohužel. Proto jsem rád, že LIGS University se sídlem v USA na Havaji tento program celosvětově přináší. A navíc pro studenty v České republice v českém jazyce. Celý článek zde.
www.managementnews.cz

Webináře - přínos nebo bublina?
Komentář Pavla Makovského, Presidenta LIGS University
dne 29.2. 2016

V poslední době jsem zaznamenal zřetelný nárůst pořádání webových seminářů či školení. Je to však z pohledu obou stran efektivní? Odpověď je složitější, než by se mohlo zdát. Pořádat webináře je lákavé. Jak z pohledu nákladů, tak z pohledu počtu účastníků je realizace snazší než u klasického semináře. Celý článek zde.
MarketingSalesMedia 

Máme vůbec právo přežít?
autor. PhDr. Pavel Makovský, Ph.D., MBA

dne 16. 2. 2016

Kladete si často v práci či ve svém podnikání tuto otázku? Nebo alespoň někdy? Proč by právě firma, ve které pracuji či moje podnikání mělo dlouhodobě přežít? Ve své praxi jsem se setkal s mnohými podnikateli, manažery či zaměstnanci firem, kteří si tuto otázku nikdy nepoložili. Celý článek zde.
www.managementnews.cz

Tisková zpráva publikována 5. 2. 2016
Asociace institucí manažerského vzdělávání (AIMV), Česká andragogická společnost (ČAS) a LIGS University společně vyhlásily vítěze cen Osobnost vzdělávání dospělých 2015 a LIGS AWARDS 2015. Vítězi ve svých kategoriích se stali Ing. Ivo Toman, prof. JUDr. Květoslav Růžička, CSc, PhD., a Michal Henych, MBA.

Tisková zpráva ke stažení zde.

2015


Online learning is for the disciplined
autor: Erik Rédli

dne: 23. 11. 2015

Improved education directly contributes to improved economic output and online learning brings new options into formal education for companies as adults look to coordinate learning with daily working duties. Celý článek zde.
www.spectator.sme.sk 

Zájem o online vzdělávání roste
autor: LIGS University

dne 7. 9. 2015

Důsledkem dnešní uspěchané a hektické doby je především nedostatek času. Proto většina z těch, kteří jsou časově zaneprázdněni, a přesto se chtějí dál vzdělávat a růst, hledá alternativy, jak tento časový deficit nahradit či jak na něj „vyzrát“. Jednou z možností je online studium. Celý článek zde.
www.e15.cz 

Online studium aneb jak na vzdělávání na dálku
autor: LIGS University

dne 3. 9. 2015
V dnešní době jsme svědky toho, že nároky a požadavky na zaměstnance se neustále zvyšují. Jedinou možností jak obstát v konkurenci a udržet krok s rychlým vývojem, je neustále se vzdělávat. Vzdělávání u dospělých lidí má své speciální výhody, ale i omezení. Celý článek zde.
www.idnes.cz

Rozhovor s Pavlem Makovským, Presidentem LIGS University
dne 14. 9. 2015

Na českém trhu práce je "přetitulováno" a školy, které umožňují titul získat za peníze, kazí pověst ostatním. "Věřím, že dojde k výrazné redukci počtu škol, a tím ke zvýšení jejích kvality," říká prezident soukromé školy LIGS University Pavel Makovský. Celý článek zde
www.tyden.cz

Naše škola není pro každého
Rozhovor s Pavlem Makovským, Presidentem LIGS University
dne 14. 9. 2015
Na českém trhu práce je "přetitulováno" a školy, které umožňují titul získat za peníze, kazí pověst ostatním. "Věřím, že dojde k výrazné redukci počtu škol, a tím ke zvýšení jejích kvality," říká prezident soukromé školy LIGS University Pavel Makovský. Celý článek zde
MarketingSalesMedia

MBA se dnes dá vystudovat i online. 
Rozhovor s Pavlem Makovským, Presidentem LIGS University
dne 5. 3. 2015

"Studenti komunikují se svým tutorem elektronicky, studují z elektronických studijních materiálů a dalších podkladů," říká Pavel Makovský, Managing Partner LIGS University. Zájemce o BBA a MBA programy tu čekají třeba i praktické webináře. Celý článek zde.
Reflex


Tisková zpráva publikována 6. 2. 2015

Asociace institucí manažerského vzdělávání (AIMV), Česká andragogická společnost (ČAS) a LIGS University společně vyhlásily vítěze cen Osobnost vzdělávání dospělých 2014 a LIGS AWARDS 2014. Vítězi ve svých kategoriích se stali doc. PaedDr. Ctibor Határ, PhD., Olga Lošťáková, M. A. a Ing. Petr Koten.

Tisková zpráva ke stažení zde.

Asociace institucí manažerského vzdělávání vyhlásila osobnosti roku 
autor: Tisková zpráva
dne 6. 2. 2015

V rámci slavnostního večera, který se konal pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR Marcela Chládka a za přítomnosti prvního sekretáře velvyslanectví Republiky Kazachstán, pana Damira Uazhanova, dne 5. 2. 2015 v Clarion Congress Hotel Prague, byli vyhlášeni vítězové cen LIGS AWARDS 2014 a Osobnost vzdělávání dospělých 2014. Celý článek zde.
www.e15.cz 


Motivácia k štúdiu alebo prečo začať študovať
autor: LIGS University

dne: 3. 2. 2015

Pokiaľ pôsobíte vo firme už dlhší čas, pracujete na 150 % a váš kariérny postup je stále v nedohľadne, je potrebné si uvedomiť, že byť „iba“ dôsledný a pracovitý dnes už nestačí. Jedným zo spôsobov, ako získať nové skúsenosti, rozvinúť komunikačné znalosti a schopnosť tímového vedenia, je štúdium manažérskeho programu MBA. Celý článek zde.
www.sme.sk

Přihlásit se do studenstské sekce