Peggy L. Steffen, členka Board of Trustees LIGS University

Rozhovor s Peggy L. Steffen, členkou Board of Trustees na LIGS University a vědeckou pracovnicí amerického ministerstva zahraničních věcí, pověřenou prací pro americké velvyslanectví v Hanoji ve Vietnamu k podpoře vzdělávání v oblasti klimatu (2014).

Aloha, mohla byste se představit našim čtenářům?

Jmenuji se Peggy L. Steffen a jsem aktivní pedagožkou už více než 40 roků. Začínala jsem výukou vědy na střední a vysoké škole, a potom jsem působila jako manařer federálního vládního vzdělávacícho programu. Nyní jsem v důchodu a pracuji se sítěmi STEM a týmy pro robotiku, kteří mají studentům pomoci vnímat hodnotu STEM v jejich životě a aby zvážili náročnou kariéru ve své budoucnosti.

Jak jste se dozvěděla o LIGS University a co Vás inspirovalo stát se členkou Boardu?

Poprvé jsem slyšela o LIGS University od koly, který je též členem Board of Trustees.

Které oblasti jsou pro Vás jako členku Boaru důležité a zajímavé?

O LIGS University jsem se dozvěděla od mého přítele a kolegy Richarda Jonese. Doporučil mi, abych si našla více informací o této nové vzdělávací komunitě. Po telefonickém hovoru se zakladatelem Pavlem Makovským jsem věděla, že tato univerzita je něco, co odpovídá mojí filozofii o vzdělávání: přístup k vysokokvalitnímu vzdělávání pro všechny bez ohledu na geografickou polohu.

Co je Vaším cílem jako členky Boardu na LIGS?

Moje zkušenosti s vyučováním pedagogiky, řízením vzdělávacích programů a vypracováváním strategických plánů pro vládní agentury, keré vyžadují realizační plány se stanovenými milníky, cíly a výstupy, jsou nejdůležitější zručnosti, které přináším do Boardu.

Co se Vám líbí na práci v oblasti vzdělávání?

Viděla jsem sílu vzdělání změnit život, snít studenty a dosáhnout něčeho lepšího pro sebe a svoji kumunitu. Kvalitní vzdělání je rozhodující pro rozvoj globálních společností, které vytváří příležitosti v trvale udržitelném světě.

Jaké jsou podle Vás výhody online formy vzdělávání?

Mnozí studenti mají svoje vzdělávací příležitosti omezené finančními zdroji a dopravní infrastrukturou. Online program tato omezení obchází a spojuje studenty s mentory a profesory se společnými vzdělávacími cíly. Může také poskytnout mnohem více osobních zkušeností s odborníky.

Jaké jsou hlavní důvody, proč si studenti vybírají LIGS University?

Věřím, že studenti na LIGS University najsou cílenější vzdělávací zkušenost v rámci menší skupiny a mnoho mezinárodních odborníků. Mají též příležitost komunikovat s ostatními studeny ve světě, kteří poskytují širší pohled na různé studijní obory.

Co pro Vás osobně znamená vzdělání a osobní rozvoj?

Každý je v určitém okamžiku svého života učitelem, ale ne všichni se pokoušejí pokračovat v učení se novým ideím a zručnostem. Pokračování v profesionálním a osobním růstu je rozhodující pro zdravou mysl a i když jsem "v důchodu", stále je pro mě důležité učit se, zúčastňovat se konferencí a zkoušet nová dobrodružství ve vzdělání.

LIGS je v procesu akreditace od WASC. Kde vidíte hodnotu akreditace pro univerzitu a pro studenty?

Studenti musí vědět, že vzdělání, do kterého investují, má ty nejvyšší standardy výuky a učení. Akreditace je klíčovou součastí tohoto procesu a ujišťuje studenty, že tituly, které svým úsilím dosáhnou, vyvrcholí v užitečné vzdělání z respektované instituce.

Děkujeme za Váš čas.

Peggy L. Steffen
Předchozí zaměstnání, aktivity v oblasti vzdělávání a vědy, ocenění, profesionální zkušenosti:
Ředitelka programu ocenění Excellence in Science Teaching Award pro Akademii věd v Iowě, držitelka ceny Akademie věd za excelentnost v oblasti výuky biologie, Státní vítězka prezidentské ceny za výuku vědy, Albert Einstein Distinguished Educator Fellowship, NASA Administrators Award za inovativní rozvoj vzdělávacích programů, vědecká pracovnice Ministerstva zahraničních věcí USA, Ocenění Thomase B. Ervina za vynikající službu, Národní učitelé přírodních věd, Bývalá predsedkyně oddělení a ředitelka rozvoje učebních osnov na úrovni K-12 (Ottumwa Community Schools, Ottumwa, Iowa).