Rozhovor s PhD studentem Radimem Paříkem

Vždy jsme rádi v kontaktu s našimi studenty, abychom si vyslechli jejich neobyčejné a inspirující životní příběhy. Tentokrát vám přinášíme exkluzivní rozhovor se studentem PhD programu na LIGS University, panem Radimem Paříkem, který je zároveň předsedou představenstva investiční skupiny Delta Capital. Panu Paříkovi za poskytnutí rozhovoru velice děkujeme!

Dobrý den, pane Paříku, řekněte nám prosím něco o sobě. Na jaké pozici a v jaké firmě momentálně působíte?

Dobrý den i Vám, v současné době působím jako předseda představenstva investiční skupiny Delta Capital, která se zabývá investicemi a rozvojem oblastí jako výroba zabezpečených a ceninových dokumentů [certifikáty, cestovní pasy, stravenky, poštovní známky, jízdenky, registrační značky, dokumenty, které potřebují zvláštní ochranu a režim], rozvojem Smart City a chytrých technologií, průmyslem 4.0, zdravotnictvím a sociálními službami, stavbou a provozováním domů pro seniory trpících různými druhy nemocí [Alzheimer], lesnickým a dřevařským průmyslem, investicemi do lesů, vývojem produktů na ochranu před kůrovcem, výrobou dřevostaveb a nábytku v nejvyšší kvalitě. Mimo tyto oblasti vlastníme licenci ČNB a provozujeme Delta Investiční společnost, ve které spravujeme fondy kvalifikovaných investorů a v neposlední řadě investujeme do Start Upů. Jsem také členem Advisory boardu mezinárodní firmy zabývající se vztahy s veřejností a mediální komunikací PR PA RT NE RS.

Mohl byste nám přiblížit Vaši kariérní dráhu?

Během studií jsem se věnoval hlavně tlumočení a překladům, v roce 2003 jsem nastoupil do maloobchodu s potravinami a tam jsem zůstal 15 let. Postupně jsem řídil oblasti provozu a prodeje, logistiky, expanze, výstavby, měl jsem na starosti technický nákup, rozšiřování sítě prodejen v různých zemích, 5 let jsem byl v Německu jako člen managementu a poslední 3 roky jsem pracoval jako místopředseda představenstva v Polsku.

Celý rozhovor s Radimem Paříkem si můžete přečíst ZDE.