Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Ing. Zdeněk Maryško, MBA

Lektor pro oblast soft skills

 

Zdeněk Maryško je vlastníkem a jednatelem vzdělávací a poradenské společnosti CCF Consulting, s.r.o., která se zaměřuje na manažerské a prodejní tréninky, koučování, ekonomické a organizační poradenství. Svým klientům pomáhá zejména se zkvalitňováním firemních procesů a  s projekty souvisejícími s uváděním nových produktů a služeb na trh.

 

Od roku 2005 je současně jedním z cca 100 smluvních trenérů švýcarské společnosti Gustav Käser Training International, kteří svoje manažerské a prodejní zkušenosti uplatňují při trénincích a koučování manažerů ve 28 zemích světa.  

 

Zdeněk Maryško úzce spolupracuje s LIGS University jako ředitel praktických manažerských tréninků.

 

V období od roku 1997 do roku 2004 zakládal s týmem spolupracovníků a poté řídil leasingovou a úvěrovou společnost vlastněnou skupinou Santander. Podobnou příležitost dostal již v první polovině 90. let, příležitost kdy uváděl na trh leasingovou společnost jedné z českých bank.  Díky tomu má bohaté zkušenosti s uváděním nových společností na trh a podporou prodeje prostřednictvím leasingu a spotřebitelských půjček.

 

Zdeněk Maryško vystudoval VŠE v Praze. Po ukončení studia v roce 1985 nastoupil  do bankovní sféry, kde působil  na různých pozicích do roku 1993.

 

V průběhu své kariéry se pravidelně účastnil řady tréninků, mimo jiné na AUSTRIAN BANKERS COLLEGE International. V posledních letech získává nejnovější poznatky z oboru při pravidelných trénincích organizovaných pro trenéry Gustav Käser Training International.

 

Jako lektor a trenér preferuje způsob přípravy založený na řešení situací z praxe a na výměně zkušeností mezi jednotlivými účastníky. Patří k trenérům, kteří zastávají názor, že lektor by měl mít osobní zkušenost s diskutovanou problematikou a schopnost tuto zkušenost předat. Jeho přístup k tréninkům a poradenství se dá vyjádřit starým moudrem: „Daruješ-li člověku rybu, nasytíš ho na jeden den. Naučíš-li jej ryby chytat, zbavíš ho hladu na celý život.“

 

Jeho cílem je, aby si studenti díky tréninku a výměně zkušeností s kolegy našli vlastní cestu k řešení každodenních situací a aby jejich přístup k řešení problémů byl podobný postoji jeho oblíbeného autora Briana Tracyho, který tvrdí: „Překážky jsou to, co vidíte, když se přestanete dívat na svůj cíl.“

 

Další tutoři

Přihlásit se do studenstské sekce