Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Jiří Štegl, MBA

Tutor pro oblast krizový management, strategický management a management

 

Jiří Štegl v současné době pracuje jako obchodní ředitel BEI Multimedia Interactive, což je mezinárodní společnost působící ve 4 zemích Evropy a poskytující služby shared service centra. Vedle této role externě působí jako nezávislý finanční poradce pro společnost Fincentrum.

 

Do konce roku 2008 pracoval po dobu pěti let jako ředitel retailového úseku Morava u společnosti UniCredit Bank a.s. Ve společnosti měl na starosti přípravu a realizaci plnění obchodního plánu úseku, řízení pobočkové sítě na území Moravy (Prahy), realizaci expanze pobočkové sítě na území Morava a Prahy (16 nových poboček), výběr řídících pracovníků pobočkové sítě, realizaci fúze bank ŽB a HVB na úrovni produktů a obchodní sítě retailu. 

 

Má velkou zkušenost s lektorskou a poradenskou činností, působil mj. pro společnost Gradua-CEGOS a další. Jeho specializací byly projekty zabývající se bankovnictvím, managementem a financemi.

 

Před rokem 2002 působil jako obchodní ředitel společnosti CCB Leasing s.r.o., kde měl zodpovědnost za řízení obchodní sítě leasingů a úvěrů, řízení externí obchodní sítě a obchodní strategie společnosti. 

 

Od roku 1991 do roku 2001 pracoval jako ředitel odboru ústředí - retailového bankovnictví ve společnosti ČSOB, a.s. (IPB, a.s.). Na této pozici zodpovídal za vývoj produktů retailového bankovnictví (účty, úvěry, karty, call centrum) a za vývoj produktů elektronického bankovnictví. Také byl zodpovědný za segmentovou strategii retailového bankovnictví, metodické řízení úseků retailového bankovnictví obchodní sítě IPB, a.s. a za strategii rozvoje pobočkové sítě IPB, a.s.. Podílel se na přípravě a realizaci plnění obchodního plánu a výběr řídících pracovníků pobočkové sítě

 

V průběhu své kariéry také přednášel na Masarykově institutu vyššího vzdělávání MBA - obory management, bankovnictví a finanční nástroje.

 

Dále absolvoval široké spektrum manažerského odborného vzdělávání - Gustav Kaser Management, Mercuri International. Průběžně sleduje nové trendy v různých oblastech managementu, financí  a bankovnictví.

 

Jako lektor preferuje při výuce maximální aktivní přístup ke studiu a ochotu na sobě pracovat.

 

Jeho lektorským cílem je naučit studenty na konkrétních příkladech postupům a předat jim své zkušenosti a znalosti v takové podobě, aby je mohli ihned aplikovat do své praxe.

 

Motto:

“Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.”
“Všichni jsme poutníky na stejné cestě. Někteří poutníci mají jen lepší mapy.” (N.Demille)
“Neúspěch nás učí, že porážka se dá přežít. Neuspět není ostuda. Ostuda je bát se vstát a zkusit to znovu.” (B.Barber)
“Jedinou jistotou je změna.”

 

Další tutoři

Přihlásit se do studenstské sekce