Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Jozef Janotta, MBA

Lektor pro oblast strategického managementu a mezinárodního obchodu

 

Jozef Janotta je podnikatelem a manažerem s dlouholetými zkušenostmi v managementu nadnárodních dodavatelských společností v automobilovém průmyslu (Tier 1 & 2). Vystudoval bakalářské a magisterské studium na americké univerzitě City University, Bellevue v anglickém jazyku.

 

Od počátku působil ve výrobním sektoru na různých pozicích logistiky a výroby. Jako manažer začal své působení v společnosti Key Plastics, která vyráběla a dodávala plastové díly do automobilů. Dále působil v společnosti Yazaki Slovakia, výrobce kabelových svazků, na pozici logistického a projektového manažera. V roce 2010 založil vlastní poradenskou společnost v oblasti projektového řízení, managementu a mezinárodního obchodu. V roku 2014 založil další společnost v Kanadě, která se zaobírá exportem kanadských výrobků do EU. Kromě toho se obě společnosti zabývají dovozem a distribucí kosmetických produktů v EU. V současnosti soustřeďuje svou pozornost na rozběhnutí kanadsko-evropských projektů, kde vidí velký potenciál. Vždy měl ambice v mezinárodním obchodu a fascinovala jej práce s mezinárodními společnostmi, jelikož dochází ke střetu různých kultur, pohledů na business a řeší se nové výzvy. V oblasti podnikání vidí tu výhodu oproti zaměstnání v tom, že je plně zodpovědný za výsledky své práce a může plně realizovat své sny a výzvy. Jeho aktuálním cílem je etablování vytipovaných kanadských výrobků na evropský trh, růst jejich prodeje a celkový rozvoj kanadsko-evropských obchodních vztahů.

 

Věří, že prostřednictvím interakce se studenty se podělí o dlouholeté zkušenosti v oblasti managementu. Jako manažer působil v nadnárodních společnostech a pracoval na různých pozicích během klidných, ale i turbulentních období. Tuto interaktivitu se studenty vnímá jako přínos pro obě strany, jelikož život vnímá jako neustálý proces učení se. Pomůže studentům aplikovat teoretické poznatky do praxe, dát důraz na to, co je potřebné, a na základě získaných zkušeností stanovit, jaký výsledek se dá očekávat.


Motto:

Víra je věřit v to, co nevidíš; odměnou této víry je vidět to, v co věříš. (St. Augustine)

Jsi to, co myslíš, že jsi.

Další tutoři

Přihlásit se do studenstské sekce