Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Mgr. Bc. Jan Hebnar, MBA

Lektor pro oblast obchodování s Čínou

 

Jan Hebnar je vlastníkem a jednatelem společnosti SINOVIA, která se zabývá obchodem s Čínou a v této oblasti také poskytuje poradenské služby. Ambicí firmy je umožnit českým firmám snižovat výrobní náklady profesionálním sourcingem, resp. pomoci jim proniknout na komplikovaný čínský trh.


Pan Hebnar pracoval v letech 2013 až 2016 jako ředitel společnosti Kinex Shanghai – čínské pobočky holdingu HTC (vlastnící i český ZETOR), kterou v roce 2013 založil. Jako manažer asijské centrály odpovídal za rozpočet přesahující 120 mil korun a vedl tým, ve kterém spolupracovali pracovníci z pěti různých národností. Před angažmá v soukromé sféře působil v letech 2009 až 2013 jako diplomat na obchodním oddělení české ambasády v Pekingu a před tím jako ředitel Odboru Evropské Unie na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

 

Vystudoval právo na PrF MU, mezinárodní vztahy na FSV UK a MBA na Peking University.

 

Ve volném čase se zabývá Asií, asijskou ekonomikou, společností a kulturou, přednáší na vysokých školách v Šanghaji - oblast interkulturní management, strategický management a mezinárodní vyjednávání. Je členem dozorčí rady European Chamber in China a šéfredaktorem komunitního občasníku o podnikání v Číně - Šanghaj Plus, vydávaného Generálním konzulátem České republiky v Šanghaji. Je autorem publikace Obchod s Čínou (MF Dnes, 2016), stejně tak jako řady odborných článků a studií.

 

Jako lektor preferuje při výuce maximální používání case studies, přičemž jeho lektorským cílem je připravit studenty na to, že 21. století nebude stoletím euro-americké civilizace, ale spíše stoletím Asie, a to jak ve společenském, tak i v ekonomickém rámci.

 

Motto:

"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius

Další tutoři

Přihlásit se do studenstské sekce