Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Mgr. David Hegner

Lektor pro oblast financí

 

David Hegner v současné době působí jako člen představenstva zodpovědný za finance a provoz ve společnosti ČS do domu, a.s., která je dceřinou společností České spořitelny a zabývá se externím prodejem finančních produktů exkluzivně pro toto banku a současně na některých jejích pobočkách zajišťuje prodej nefinančních produktů, jako jsou energie a telefonní tarify. 

 

V této pozici je od roku 2012 a do jeho agendy kromě financí, účetnictví a reportingu patří také provozní back office, právní otázky, záležitosti rizik a oblast vnitřních kontrolních mechanismů, kde spolupracuje s příslušnými odděleními banky. Podílel se na vzniku a rozvoji většiny těchto oblastí, protože jejich nastavení a funkčnost v době jeho nástupu byla na velmi nízké úrovni a mnoho z nich se v zásadě nijak nesledovalo ani neřídilo. Současně se podílel na transformaci této dceřiné společnosti a na změnách její strategie a rozvoje v běhu času a vývoje externího trhu s finančními produkty.

 

Před Českou spořitelnou působil tři roky jako manažer účetnictví a daní ve společnosti AXA Assistance specializující se na asistenční a likvidační služby v oblasti pojištění. Základy financí, detaily účetnictví a řádný a aktivní přístup k práci a vysokým výkonům získával čtyři roky ve společnosti PricewaterhouseCoopers, kde působil v auditním oddělení se zaměřením na finanční instituce. Do jeho specializace patřily kromě bank hlavně leasingové společnosti, investiční fondy a velké developerské a real estate firmy.

 

David Hegner vystudoval ekonomii a sociologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, kde promoval z obou oborů v roce 2004.

 

Mezi jeho koníčky patří vytrvalostní sporty, nejlépe reprezentované dlouhým triatlonem Ironmanem, rodina, hory a cestování a také dobré jídlo a pití.

 

Jako tutor má nejraději sdílení zkušeností se svými studenty, diskuze nad probíranými tématy a příklady ze skutečné praxe. Ta vždy nejlépe ukáže, jaký přístup opravdu funguje a jak se teorie zachová v nedokonalém světě okolo nás. Nejčastěji pak zjistíme, že vše je o lidech, o tom co umí a zejména o jejich přístupu a chuti pracovat týmově i individuálně. Zkrátka a jednoduše vždy je zpravidla vše a různé možnosti řešení na nás a v našich rukou a záleží jen na tom, jak se jich zhostíme. Zda chceme a hledáme způsoby nebo raději jen plyneme časoprostorem a hledáme způsoby, proč to něco nejde. První způsob je samozřejmě v přítomnosti zpravidla ten obtížnější. V budoucnu ale ten výhodnější. Ten který přináší zkušenosti, zážitky, poznání, úspěch a radost. Proto jsou výzvy třeba. A nejen pracovní.

 

Motto: 

 

"The Devil is in the Detail"

Další tutoři

Přihlásit se do studenstské sekce