Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Michal Henych, MBA

Lektor pro oblast managementu

 

Michal Henych je výkonným ředitelem firmy TrimCon poskytující poradenské, konzultační a koučovací služby v oblasti rozvoje managementu firem. Vzdělávání manažerů se věnuje od roku 2004, kdy začal své MBA studium, na kterém od té doby působí i jako lektor. Do roku 2004 byl v IT businessu, převážně jako ředitel, či člen TOP managementu.

 

V rámci působení u firmy FIC (výrobce počítačů pro HP, Compaq, Dixons aj.) strávil rok na stáži v Austinu - USA.

 

Michal Henych je spoluautorem cyklu knih o managementu zaměřeného na maximální propojení teorie a praxe. Jeho přístup k managementu můžete lépe poznat i z mnoha článků, které publikuje např. na portálu www.management.cz. Zkušenosti zde uvedené čerpá z mnoha desítek firem a stovek manažerů, které za poslední roky poznal. Pomáhal jim s jejich MBA studiem, pomáhal zlepšovat jejich firmy, koučoval je.

 

Z faktu neoddělitelnosti praxe a teorie plyne i jeho obvyklý přístup k „výuce“. Snaží se hlavně o maximální zapojení účastníků formou domýšlení modelů do praktických situací v jejich firmách. Z oblastí managementu jsou mu pak nejblíže strategie, marketing, ale i projektové a procesní řízení a hlavně vše, co souvisí s vedením lidí a firemní kulturou.

 

Michal věří, že nezáleží na tom, jaké máte ve firmě systému řízení, procesy, směrnice - důležité je hlavně to, zda lidé chtějí, či nechtějí spolupracovat. A to je i cílem jeho snažení při každé konzultační činnosti – dosáhnout toho, aby lidé více spolupracovali, dosahovali lepších výsledků a přitom je to i bavilo.

 

Motto:

 

Protože věří, že změnit lze všechno, jen se člověk musí rozhodnout, že to chce udělat, je mu blízký citát Steva Jobse:

„Váš čas je omezený, tak jej neztrácejte tím, abyste žili život někoho jiného.“

 

Další tutoři

Přihlásit se do studenstské sekce