PhDr. Ing. Petr Mašín, MBA

Tutor pro oblast management, firemní etika a kultura, personální marketing a řízení podniku

Petr Mašín se zabývá konzultační a poradenskou činností pro podnikovou sféru a státní správu. Do roku 2012 působil v TOP managementu středních a velkých nadnárodních firem, včetně holdingu, převážně na pozicích obchodního a marketingového ředitele. Vzhledem ke své původní profesi konstruktéra zastával i pozici technického ředitele a je autorem patentu a užitného vzoru. Je tvůrcem řady e-learningových kurzů pro Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, působil jako konzultant pro řízení projektů z Evropských strukturálních fondů pro Ministerstvo zemědělství ČR a je lektorem v rámci privátních podnikových projektů.

V roce 1988 se stal absolventem Českého vysokého učení technického – fakulty strojního inženýrství a po dalších letech absolvoval studium programu MBA na Vysoké škole ekonomie a managementu. V dalším studiu se věnoval především psychologii a sociologii se zaměřením na řízení lidských zdrojů a získal titul doktora filozofie. Nyní si svoje teoretické znalosti obohacuje především poznáváním moderních trendů řízení firem prostřednictvím doktorského studia na Ústavu řízení a ekonomiky podniku ČVUT v Praze. V současné době se kromě práce poradce a konzultanta věnuje i lektorské činnosti na vysokých školách (ČVUT, Vysoká škola podnikání a práva, a přípravě a přednáškám pro studijní programy MBA).

Dále se účastní vědeckých konferencí, kde vystupuje se svými příspěvky týkajícími se zejména témat řízení změn a rizik ve firmě. Je také autorem článků v odborných časopisech a tisku.

Jako lektor preferuje především interaktivní spolupráci se studenty, maximální kreativitu a učení se z modelových příkladů. Klade velký důraz na praktické zkušenosti, které ochotně předává svým studentům.

Motto:
"Nemusíte dělat nic, přežití není povinné…" E. Deming