Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Akreditace, certifikace a partnerství

Kvalita, přínos a o pomoc studentům z celého světa jsou hlavní hodnoty LIGS University. Proto neustále pracujeme na inovacích a zkvalitňování programů a vzdělávacích přístupů, stejně jako na získávání dalších akreditací a certifikací, které potvrzují kvalitu a unikátní přístup LIGS University v oblasti online vzdělávání.

Na jakém právním základě/regulaci působí LIGS University?

LIGS University je založena a regulována zákonem státu Havaj, USA číslo 446E v platném znění.

Poznámka o síle a účinnosti regulace státu Havaj, USA: V roce 2004/5 bylo tímto zákonem regulováno na Havaji přibližně 150 vysokých škol. Podle posledních dostupných údajů je takových škol nyní 12, včetně LIGS University. Ostatní nesplňovaly podmínky zákona a musely svoji činnost ukončit. Zdroj: Department of Commerce and Consumer Affairs státu Havaj, USA.

Musí mít LIGS University ze zákona nějakou akreditaci?

Nemusí, neboť je regulována přímo zákonem. Akreditace jsou dobrovolné a záleží na rozhodnutí dané školy, zda o nějaké chce usilovat. Nicméně považujeme akreditace a certifikace za důležitý signál. Znamená to, že na sobě školy pracují, rozvíjí se a zkvalitňují své programy, jejich účinnost a přínos. A ani LIGS University není výjimkou!

Je tedy LIGS akreditovaná?

Accreditation Service for International Schools, Colleges and Universities (ASIC)

Ano, LIGS University je držitelem mezinárodní akreditace Accreditation Service for International Schools, Colleges and Universities (ASIC), člena CHEA International Quality Group. Díky splnění mnoha kritérií kvality a používaným vzdělávacím postupům a přístupu ke studentům získala status ASIC Premier University.

 
 

Better Business Bureau (BBB)

LIGS je také držitelem akreditace Better Business Bureau®  s nejvyšším ratingem a zařadila se tak mezi téměř 400 000 akreditovaných firem v USA a Kanadě dodržujících vysoké standardy jednání, chování a vystupování této asociace. Udělená akreditace BBB potvrzuje naši kvalitu, přístup a splnění všech akreditačních standardů BBB a také standardů důvěryhodnosti (Standard for Trust).

 

WASC Senior College and University Commission (”WSCUC”)

I přesto, že to zákon, kterým jsme regulováni nevyžaduje, rozhodli jsme se, že naším dlouhodobým cílem je získání akreditace uznávané americkým ministerstvem školství. Od akreditační asociace WASC jsme obdrželi statut „Eligibility“ a cestu za touto akreditací můžete sledovat zde.

Více informací o akreditacích LIGS

 • Více o akreditaci ASIC Premier University

  ASIC je uznávaná britská akreditační autorita pro UK Visas and Immigration (UKVI), je jedna z mezinárodních akreditačních asociací  zařazených na seznamu Council for Higher Education Accreditation (CHEA) v USA a je členem CHEA International Quality Group (CIQG).  Dále je členem British Quality Foundation (BQF), European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA), Global Universities in Distance Education Association (GUIDE), The Association of International Education Administrators (AIEA) a European Distance and E-Learning Network (EDEN).

  Certifikát LIGS University o akreditaci jako ASIC Premier University. 

  LIGS University v seznamu ASIC International Accredited Colleges Directory

 • Více o akreditaci Better Business Bureau®

  BBB akreditace (s více než stoletou tradicí) nastavuje, sleduje a vyhodnocuje standardy pro etické obchodní chování.

  • BBB akreditovala téměř 400 000 společností v USA a Kanadě dodržujících tyto vysoké standardy.
  • BBB pomáhá spotřebitelům identifikovat důvěryhodné podniky prostřednictvím více než 4 milionů BBB Business Reviews.
  • BBB stanovuje standardy (pro každoročně vyhodnocované) tisíce reklam a hodnotí je, aby zajistila, že lidé mohou věřit tomu, co inzerenti říkají.
  • BBB stanovuje standardy a hodnotí praktiky tisíců charit, nadací a neziskových organizací, aby dárci věděli, kam posílají peníze.

  BBB nabízí své národní a místní spotřebitelské služby online a osobně. Díky svému úsilí BBB každoročně pomáhá milionům lidí.

 • Více o akreditaci WASC

  WASC Senior College and University Commission (”WASC”) je regionální akreditační asociace, která sdružuje a akredituje své členy z řad veřejných a soukromých vysokých škol v celé Kalifornii, Havaji a Tichomoří, stejně jako omezenému počtu institucí mimo USA. WASC podporuje trvalé institucionální zlepšování, aby akreditované instituce plnily své poslání. WASC je uznávaná Ministerstvem školství USA jako certifikační orgán pro získání federálního financování, včetně federální finanční podpoře (studentským půjčkám) amerických studentů. Cestu za akreditací WASC sledujte zde.

Mezinárodní certifikace ISO (International Organization for Standardization)

LIGS University je držitelem certifikátu ISO/IEC 27001, mezinárodně platného standardu, který definuje požadavky na   systém managementu bezpečnosti informací, především pak řízení bezpečnosti informací pro zaměstnance, procesy, IT systémy a strategii firmy. A take zaručuje soulad s aktuálními legislativními požadavky (především ochrana osobních údajů). ISO 27001 potvrzuje vybudování systémového přístupu a přináší větší bezpečnost a snižuje riziko úniku citlivých informací.

 

LIGS University je také držitelem certifikátu systému kvality managementu organizace ISO/IEC 9001 přinášející organizacím zvýšení důvěryhodnosti skrz mezinárodně uznávaný auditovaný certifikát.

Partnerství a členství

Quality International Study Abroad Network (QISAN)

LIGS University je insitucionálním členem Quality International Study Abroad Network (QISAN).

Jednotliví členové QISAN prokazují odbornou a etickou praxi při přijímání studentů a při poskytování vysoce kvalitních a relevantních studijních programů. Členové QISAN také musí prokázat péči a podporu pro studenty, stejně jako přísný kodex studijních postupů. Více informací o QISAN naleznete na www.qisan.com.

Association for Educational Communications and Technology
Asociace pro vzdělávání a technologie (AECT) je profesní sdružení tisíců pedagogů a dalších, jejichž aktivity jsou zaměřeny na zlepšení výuky prostřednictvím technologie. AECT je významnou organizací pro ty, kteří se aktivně podílejí na návrzích a implementacích inovativních řešení a nových přístupů k výuce a vzdělávání. AECT je nejstarší profesionální organizací svého druhu a neustále si udržuje postavení v této oblasti. Více informací o AECT se můžete dozvědět na www.aect.org.

The Chamber of Commerce Hawaii

Havajská obchodní komora má za svůj cíl obchodní zájmy a růst podnikatelské aktivity na území státu Hawaii. Poskytuje obchodní školení a tréninky, také pomáhá podnikatelům s vyhledáváním networkingových a marketingových příležitostí. Její misí je neustálé zlepšování podnikatelské sféry s cílem hospodářského růstu. Havajská hospodářská komora je centrem pro podnikání na Hawaii s dlouholetou tradicí, na trhu působí již více než 160 let. Pro více informací navštivte stránky www.cochawaii.org.

Channel Crossings

Společnost Channel Crossings působí na trhu od roku 1993 a patří mezi největší české jazykové agentury. Svým klientům poskytuje služby v oblasti jazykového vzdělávání pro firmy i veřejnost včetně přípravy na mezinárodní jazykové zkoušky, jazykový audit, e-learning a odborné kurzy. Dále nabízí překlady a tlumočení a širokou nabídku zahraničních jazykových kurzů na míru (včetně manažerských). Více informací naleznete na www.chc.cz.

CCF Consulting

Při realizaci programů spolupracuje LIGS University se společností CCF Consulting, jejíž jednatel Ing. Zdeněk Maryško, MBA je smluvním trenérem mezinárodní manažerské školy GUSTAV KÄSER TRAINING INTERNATIONAL, která již více než 40 let působí po celém světě v oblasti manažerských, prodejních a dalších tréninků. Více informací naleznete na www.ccfconsulting.cz.

 

GUSTAV KÄSER TRAINING INTERNATIONAL

Mezinárodní manažerská škola, která téměř 50 let působí po celém světě v oblasti manažerských, prodejních a dalších tréninků. V České republice působí 20 let. Více informací naleznete na www.gustavkaeser.com.

Česká andragogická společnost (ČAS)

ČAS je sdružení odborníků a vědeckých pracovníků, kteří se zabývají teorií a praxí vzdělávání dospělých. Z aktivit sdružení lze zmínit vydávání vlastní knižní edice „Česká a slovenská andragogika“, pořádání pravidelných jarních a zimních cyklů přednášek a realizaci vzdělávacích akcí, například rekvalifikačního vzdělávacího programu Mediátor. V současné době řeší ČAS evropský projekt Grundtvig – Education and Culture Lifelong Learning Programme a je odborným garantem projektu Vzdělávání lektorů a Lektor v dalším profesním vzdělávání dospělých, které jsou realizovány v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v několika krajích ČR. Více informací naleznete na www.andragogika.info.

Diners Club CS

Vydavatel prestižních platebních karet. Díky uzavřenému partnerství s českým zastoupením nadnárodní společnosti získávají studenti LIGS University platební kartu Diners Club Pure+ se všemi jejími výhodami za zvýhodněných podmínek. Více informací naleznete na www.dinersclub.cz.

Jooble

Jooble je pracovní portál, který byl vytvořen za jediným účelem - pomoct Vám najít vysněnou práci. Na webu Jooble naleznete všechny nabídky volných pracovních míst. Více informací naleznete na cz.jooble.org.

 

Intercultural Communications College

Intercultural Communications College poskytuje od roku 1991 výuku cizích jazyků pro studenty z celého světa. ICC nabízí celou škálu různých programů: komunikace v angličtině, angličtina pro podnikání a business TOEIC, přípravné kurzy pro Cambridgskou zkoušku z jazyka, CELTA vzdělávání učitelů a jiné. Více informací o ICC se dozvíte na webových stránkách www.icchawaii.edu nebo na Facebooku.

Regie Radio Music (RRM)

RRM je v ČR největším mediálním a obchodním zastoupením pro prodej komerčního času nejsilnějších rádií v éteru i na internetu. Do portfolia Regie Radio Music patří Rádio Impuls, Frekvence 1, Evropa 2, dále BBC / ZET, Rádio Bonton, Rock Zone, Dance radio, ale taky internetové produkty zasahující různorodé cílové skupiny, např. Pigy.cz, Motomail, Koule.cz. RRM je součástí mediální skupiny Lagardère, která působí v mnoha zemích světa. LIGS University s RRM dlouhodobě spolupracují zejména v oblasti reklamy, marketingu a manažerského vzdělávání zaměstnanců RRM. RRM je tradičním mediálním partnerem ceny LIGS AWARDS, která každoročně oceňuje osobnosti věnující se oblasti rozvoje vzdělávání dospělých. Více informací naleznete na www.rrm.cz.

Závěrem

Získání tzv. národní či regionální akreditace v USA není povinné. LIGS University je regulovaná přímo zákonem státu Havaj číslo 446E.

Z důvodu odlišností amerického a evropského vzdělávacího systému a v souladu s požadavky zákonů státu Hawaii je uváděná informace důležitá především pro studenty ze Spojených států, a to, že LIGS University není akreditována akreditační agenturou uznávanou Ministerstvem školství USA. (Poznámka:  ve Spojených Státech požaduje mnoho licenčních autorit pro uznání způsobilosti pro udělení licence akreditované tituly. V některých případech mohou akreditované vysoké školy neakceptovat předměty a vzdělání získané na neakreditovaných vysokých školách a někteří zaměstnavatelé mohou vyžadovat státem akreditovaný titul pro uznání způsobilosti pro zaměstnání.)

Jsme rádi, že na LIGS University studují studenti z několika desítek zemí světa včetně USA. Potvrzuje to vysokou kvalitu, vynikající přístup a servis pro studenty, což dokazuje také získání mezinárodní akreditace ASIC Premier University, akreditace Better Business Bureau®  s nejvyšším ratingem, certifikace ISO 9001 a ISO 27001 a udělení statusu Eligibility (způsobilosti) od akreditační asociace WSCUC uznávané Ministerstvem školství USA. Naši cestu za touto akreditací můžete sledovat zde.

Přihlásit se do studenstské sekce