Český podnikatel a bývalý student LIGS Julius Kramarič staví v Texasu česky inspirovaný pivovar a hotel

10. 2. 2020

V centru Waca, ve státě Texas,  se formuje český pivovar s restaurace, pekárnou a butikovým hotelem, a to i přes překážky způsobené pandemií COVID-19, která zasáhlajen několik týdnů po zahájení výstavby masivního projektu. Výstavba o rozloze 32 000 metrů čtverečních v budově, ve které naposledy sídlila instalatérská společnost v ulici South 8th Street na Jackson Avenue poblíž Magnolia Silos. Projekt má na svědomí pražský podnikatel Julius Kramarič (absolvent LIGS university), který před pár lety navštívil několik přátel ve středním Texasu a tuto oblast si zamiloval. Brain Mitchell, majitel společnosti Mitchell Construction, navštívil Kramariče v Praze, aby lépe pochopil vizi, a na projekt mohl dále lokálně dohlížet.

Hotel

„Vždycky chtěl něco udělat v USA a měl několik přátel, když získal doktorát na Havaji, a ti přátelé jsou ve Waco,“ říká Juliusi Kramaričovi jeho přítel Mitchell.

„Původně si myslel, že to udělá na Západě, ale potřeboval trochu větší město, z něhož by mohl vytáhnout, takže se usadil na Waco a zamiloval se do toho a chce si z toho udělat svůj domov.“

Butikový hotel, který je v současné době ve výstavbě, nabídne 27 pokojů s výhledem.

„Butikový hotel bude neuvěřitelný! V pokojích bude výhled na stadion McLane a Silos,“ říká.

Restaurace nabídne vše od tradiční české kuchyně až po tradiční americké jídlo.

„Jídlo je úžasné. Budou mít řízek na vepřové kotlety a hamburgery. Už jsem některé z nich vyzkoušel a ochutnal a pivo, které budou vařit na místě, bude také chutné,“ popisuje plány pana Krameriče.

„Spojte to s pekárnou a českým vkusem a pohostinností, kterou tam získáte, a bude to velký úspěch.“

Projekt zaznamenal kvůli COVID určitá zpoždění a překážky, včetně zpoždění při přepravě materiálu a výzev při dopravě Kramariče z Prahy do Waca s platnými cestovními omezeními.

Mitchell je prozatím přesvědčen, že se restaurace s pivovarem otevře v plánovaném datu, a to v průběhu října.

Zároveň je snaha rozšířit další dvě části, včetně venkovní zahrady a velké věže. O těchto plánech se ovšem stále rozhoduje.

Článek KWTX.com, Copyright 2020 KWTX. Všechna práva vyhrazena.

Czech-inspired brewery, restaurant, bakery and boutique hotel takes shape here. KWTX | Central Texas Waco News, Weather, Sports | Waco, TX [online]. Copyright © [cit. 02.10.2020]. Dostupné z: https://www.kwtx.com/2020/08/03/czech-inspired-brewery-restaurant-bakery-and-boutique-hotel-takes-shape-here/