Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Mike Smith

Adjunct Professor of Management and Global Marketing

 

Mikovo profesní působení zasahuje do oblastí maloobchodu, bezpečnosti, volného času, přístavních služeb, gastronomie, zdravotnictví a zdravotní péče.

Ve věku 18 let řídil projekty, rekrutoval a udržoval zaměstnance od Sheffieldu až po Cambridge. Mike zvýšil obrat ve všech pobočkách firmy o více než 50 %. 
 

Ve 21 letech se rozhodl pokračovat ve svém vzdělávání a získal BTEC National Diploma in Leisure Management s vyznamenáním. Titul s vyznamenáním získal také v oboru Education and Deaf Studies na Wolverhampton University a působil jako lektor na Derby College pro neslyšící. Věnoval se také podpoře neslyšících studentů na univerzitách v Sheffieldu. Jeho přáním bylo pracovat s jednotlivci s mentálním postižením a poruchami duševního zdraví. Byl zaměstnán v Oxfordshire County Council jako člen týmu, který se věnoval nalezení vhodného bydlení pro 24 lidí s postižením, kteří byli dříve institucionalizován. Díky úspěšnému završení tohoto projektu v Oxfordshiru se mohl věnovat rozšíření svých mnoha projektů na národní úroveň. Proto pracoval se všemi stigmatizovanými skupinami.
 

Mike je odhodlán zasazovat se o to, aby bylo s každým zacházeno s respektem a důstojností. Navíc je skálopevně přesvědčen, že všichni lidé by měli mít příležitost dosáhnout svých cílů. Zorganizoval více než 50 projektů a zajišťoval obchodní úspěch a požadované výsledky uživatelů, nájemců a zaměstnanců, přičemž dokázal zvládat i studium a certifikované kurzy vč. DMS, MA a studium DBA. 
 

Mike spoluzaložil několik přidružených zdravotnických společností, jako např. v roce 2004 Milewood Healthcare Ltd. pro podporu všech stigmatizovaných skupin se speciálními potřebami. Neomezil se však jen na tuto společnost. Pomohl založit dalších 9 úspěšných společností. Jako spoluzakladatel, ředitel a partner byl Mike významnou součástí etiky, marketingu, řízení projektů a také náboru, výběru a udržování pracovníků. Od roku 2018 z prostředí zdravotnictví a poradenství odešel. Nyní investuje svoji energii do projektů a podpory start-upů. 
 

Je členem Delta Mu Delta a The Bow Group. Byl oceněn prestižní ACBSP Student Leadership Award.

 

 

Řídí se dvěma oblíbenými motty:

„Virtue Mine Honour“ (Clan Maclean) a „Velcí lidé hovoří o nápadech, průměrní lidé hovoří o věcech a malí lidé mluví o jiných lidech.“ (Socrates)

 

 • Doctorate in Business Administration, Horizons University, Paris
 • Master of Art Degree, Sheffield University, Centre for Psychotherapeutic Studies Centre, Faculty of Medicine
 • Bachelor of Arts Degreewith Honours, Wolverhampton University
 • Diploma in Management Studies, Cantebury University
 • Diploma in Business Coaching, Newcastle College 
 • Certificate in Outdoor Education, Sheffield Hallam University 
 • BTEC National Diploma, Managment, Sheffield College
 • Training Within Indusrty Instructors Certifcate, Olympus 
 • International Accredited Nonviolent Crisis Intevention Instructor, Crisis Prevention Institute
 • Intermediate Certificate in British Sign Language, CACDP
 • ​Training Within Industry Instructors Certificate, Olympus

Další tutoři

Přihlásit se do studenstské sekce